25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Caritas Internationalis: na świecie wzrasta zagrożenie głodem

Ocena: 0
503

34 miliony ludzi na świecie zagrożonych jest klęską głodu, a 270 milionów nie ma dostępu do pełnowartościowej żywności – czytamy w liście otwartym opublikowanym przez Caritas Internationalis i inne organizacje humanitarne.

Fot. PAP/EPA/Andre Coelho

Sygnatariusze listu wzywają rządy i światowych przywódców do natychmiastowego przeznaczenia dodatkowych 5,5 miliarda dolarów, aby zapobiec globalnej katastrofie, zwracając uwagę na m.in. pandemię Covid-19 jako przyczynę podwojenia się na świecie liczby osób cierpiących z powodu niedożywienia. Wg wspomnianych organizacji obecny kryzys żywnościowy nie jest wyłącznie zrządzeniem losu, a głodujący to osoby, które w normalnych warunkach byłyby w stanie wyprodukować żywność albo na nią zarobić.

Ci ludzie cierpią nie ze swojej winy, powodem są konflikty i przemoc powodujące utratę ziemi, miejsc pracy i perspektyw; nierówności oraz zmiany klimatyczne”

– czytamy w liście.

Zdaniem autorów listu do obecnej katastrofy doprowadziły głównie działania człowieka. Dlateo niezbędne jest podjęcie koniecznych kroków aby te niesprawiedliwość odwrócić.

Jeśli chcemy uratować miliony ludzi musimy działać natychmiast. Pomoc musi dotrzeć bezpośrednio do potrzebujących, szczególnie w Jemenie, Afganistanie, Etiopii, Sudanie Południowym i w Burkina Faso

– apelują organizacje pomocowe.

Równie dramatyczna sytuacja panuje także w Demokratycznej Republice Konga, Hondurasie, Wenezueli, Nigerii i na Haiti, w Republice Środkowoafrykańskiej, Ugandzie, Zimbabwe oraz w Sudanie.

Organizacje humanitarne ponawiają także apel papieża Franciszka i sekretarza generalnego ONZ o natychmiastowe i globalne zawieszenie broni, które pozwoli na dotarcie bez przeszkód z pomocą humanitarną do miejsc, które obecnie są niedostępne ze względu na trwające konflikty zbrojne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter