18 lutego
poniedziałek
Szymona, Konstancji, Flawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Brudziński o pilotażowej aplikacji alarmowej dla osób głuchoniemych

Ocena: 0
1177

Na Warmii i Mazurach uruchomiono pilotażowy program aplikacji alarmowej dla osób głuchoniemych – przypomniał w poniedziałek minister SWiA Joachim Brudziński na spotkaniu z operatorami nr 112 z całej Polski. Dzięki niej także osoby z tego rodzaju niepełnosprawnością mogą same wezwać pomoc.

fot. pixabay.com

– Żadna dysfunkcja, żadna choroba nie może wykluczać albo stanowić o tym, że obywatel dotknięty tą przypadłością będzie mniej bezpieczny. Każdy ma takie samo prawo do tego, aby czuć się w naszym kraju bezpiecznie – powiedział. Minister wspomniał także, że obecnie na Śląsku trwa pilotażowy program konsolidacji dotychczasowych numerów 997, 998 i 999. – Przed nami konieczność wprowadzenia tych działań w całym kraju – powiedział.

Oprócz szefa MSWiA, w spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i wiceminister SWiA Paweł Szefernaker.

– Chciałbym skorzystać z tej okazji, żeby wszystkim państwu, a za państwa pośrednictwem, wszystkim pracownikom – to jest rzesza ponad 1,1 tys. operatorów, złożyć najserdeczniejsze podziękowania – powiedział szef resortu.

Brudziński podał, że w Gorzowie Wlkp. w skali roku 36 osób przyjmuje ok. 600 tys. zgłoszeń; w innych miastach np. Radomiu i Katowicach, liczba zgłoszeń nierzadko przekracza milion. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -