3 marca
środa
Maryny, Kunegundy, Tycjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Mering do Jarosława Kaczyńskiego: całe życie człowieka jest spotkaniem

Ocena: 0
1059

Bp Mering podsumował w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku konferencję "Być Polakiem - duma i powinność", w której uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami - powiedział w środę bp włocławski Wiesław Mering zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podziękował byłemu premierowi za to, co on i jego ś.p. brat Lech Kaczyński zrobili dla Polski i wyraził wsparcie dla obecnych działań. 

"Bardzo bym chciał, panie premierze, żeby czuł się pan tu, między nami, człowiekiem nie tylko akceptowanym, ale podziwianym. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co pan robi i robił dla Polski - razem ze swoim bratem prof. Lechem Kaczyńskim. Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami" - zwrócił się do prezesa PiS bp Mering. Jak dodał, "jest czymś zupełnie naturalnym" wspieranie Jarosława Kaczyńskiego w wysiłkach, które mają na celu zrealizowanie wizji państwa i ojczyzny tak bliskiej obu braciom. 

"To jest właśnie idea spotkania, że dostrzegamy w naszym życiu to, co wymaga poprawy. O to chodzi, żeby wierzyć, że zmiana na lepsze naprawdę jest możliwa" - wskazał bp włocławski. Dziękował wszystkim, którzy powodowani "troską i miłością do ojczyzny" przyszli na to spotkanie. "Nie Bóg pozwoli nam zrealizować te wizje, te zamiary, które uważamy za najważniejsze dla naszej ojczyzny" - dodał bp Mering. 

Biskup włocławski podkreślił, że całe życie człowieka jest właściwie spotkaniem. "Wiele zależy od tego, kogo w życiu spotkamy, kto zostaje postawiony przez pana Boga na naszej życiowej drodze. To spotkanie to nie jest tylko wymiana informacji, ale umiejętność zarażenia tego, kogo się spotyka tymi wartościami, tymi treściami, które są drogie sercu mówiącego. W tym sensie właśnie dziękuję bardzo serdecznie za spotkanie, które się tu odbyło. Wychodzimy stąd inni. Myślimy o sprawach, co do których wydawało nam się, że mamy całkiem niezłe pojęcie, nieco inaczej. Wychodzimy ubogaceni refleksjami, którymi panowie zechcieli się z nami podzielić" - dodał bp Mering. 

Podczas konferencji poza prezesem PiS swoje referaty wygłosili także dr nauk prawnych Filip Rakiewicz oraz dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 marca

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono,
lecz aby służyć

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 6,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter