22 maja
niedziela
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Libera: oby coraz więcej matek przekazywało dzieciom wiarę

Ocena: 5
409

„Oby coraz więcej polskich dziewcząt odkrywało powołanie do założenia rodziny i macierzyństwa, przekazywania dzieciom wartości i wiary. Niech kobietom nie zabraknie również sił do realizacji macierzyństwa duchowego w życiu zakonnym, konsekrowanym i wdowieństwie” - napisał biskup płocki Piotr Libera w Liście do matek z okazji ich święta, które przypada 26 maja.

Fot. cathopic.com/alejogrant

Bp Libera podkreślił, że maj samoistnie prowadzi myśli ku mamom, które 26 maja obchodzą w Polsce swoje święto. Tego dnia ze szczególną wdzięcznością dziękuje się Bogu za serce każdej Matki, pod którym rozwinęło się i wzrastało niewinne życie ludzkie.

Kiedy w tych dniach chwalimy Matkę nieskalaną, najczystszą, Matkę miłosierdzia, nadziei, Matkę Kościoła, przez Jej wstawiennictwo modlimy się za Was, Kochane Mamy, aby codzienny trud wychowania dzieci, podtrzymywanie ogniska domowego, łączenie obowiązków domowych z pracą zawodową były wsparte Bożą pomocą

– napisał do matek Pasterz Kościoła płockiego.

Do różnych wyrazów pamięci dołączył swoją moją modlitwę i serdeczne słowo. Pamięcią ogarnął również wszystkie zmarłe matki, które ofiarnie służyły Bogu, Kościołowi i narodowi polskiemu, realizując swoje macierzyńskie powołanie.

Biskup przypomniał, że trwa Rok Rodziny Amoris laetitia, ogłoszony z woli Ojca Świętego Franciszka w całym Kościele katolickim z okazji 5. rocznicy publikacji adhortacji Amoris laetitia, by przygotować nas na X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie w 2022 r., a także zwrócić uwagę na kwestie małżeństwa i rodziny.

Zacytował słowa papieża Franciszka z adhortacji „Amori laetitia” (174) o tym, że „społeczeństwo bez matek byłoby społeczeństwem nieludzkim, ponieważ matki zawsze, również w najgorszych momentach, potrafią dawać świadectwo czułości, poświęcenia, siły moralnej. Matki często przekazują również najgłębszy sens praktykowania religii: pierwsze modlitwy, pierwsze gesty pobożności, których uczy się dziecko (…). Bez matek nie tylko nie byłoby nowych wiernych, lecz wiara straciłaby sporą część swojego prostego i głębokiego ciepła”.

Bp Libera życzył, by najbliższe dni były dla wszystkich okazją do refleksji nad zadaniami i rolą matek w Kościele i społeczeństwie:

Oby coraz więcej polskich dziewcząt odkrywało powołanie do założenia rodziny i macierzyństwa, przekazywania dzieciom wartości i wiary. Niech kobietom nie zabraknie również sił do realizacji macierzyństwa duchowego w życiu zakonnym, konsekrowanym i wdowieństwie

– napisał w liście do matek. Udzielił także wszystkim matkom swojego błogosławieństwa.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 22 maja

VI Niedziela Wielkanocna
Jeśli Mnie kto miłuje,
będzie zachowywał moją naukę

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 14,23-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Odchodzi i pozostaje (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter