21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Argentyna: rośnie liczba uzależnionych

Ocena: 0
309

Uzależnienia to jeden z największych problemów, z jakimi boryka się obecnie Argentyna. W ostatnim okresie zauważyliśmy, że problem rozprowadzania i spożycia narkotyków narasta. Jednocześnie widzimy także, iż coraz więcej ludzi jest uzależnionych od tytoniu czy alkoholu – stwierdził Emilio Inzaurraga, przewodniczący komisji Iustitia et Pax przy episkopacie Argentyny.

fot. Exeterfredly via Foter.com / CC BY

Podkreślił on, że Kościół bardzo się stara wspierać zagrożonych, ukazując im wartość życia. Wielu księży pracuje w najbiedniejszych dzielnicach, gdzie problem uzależnień jest największy. Są blisko ludzi, szczególnie najbardziej potrzebujących. Niektórych duchownych trzeba przenosić na inne miejsca, gdyż otrzymują pogróżki od handlarzy narkotykami.

Emilio Inzaurraga zwrócił także uwagę na biedę szerzącą się wśród Argentyńczyków. 32 proc., a więc prawie jedna trzecia mieszkańców tego kraju, jest dotknięta ubóstwem i nie może prowadzić godnego życia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -