24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Aniński Piknik po raz czwarty - GALERIA

Ocena: 4.8
714

Sto biało-czerwonych balonów z prośbami i podziękowaniami wzniosło się do nieba podczas czwartego Anińskiego Pikniku Parafialnego 10 czerwca. W ten sposób uczestnicy pikniku w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie-Aninie uczcili stulecie odzyskania niepodległości.

fot. Maria Jakubowska

Dochód z wydarzenia tradycyjnie przeznaczony był na budowę organów w parafialnym kościele.

– Dziękujemy Bogu za to, że w roku stulecia odzyskania niepodległości rozpoczniemy budowę organów w naszym kościele. To właśnie między innymi dzięki piknikom, które corocznie gromadzą kilkaset parafian i gości, udało się zgromadzić wystarczającą kwotę, by wystartować z projektem – mówi Renata Żukowska, członek Komitetu Budowy Organów oraz organizatorka pikniku. – Cieszy nas także rekordowa liczba parafian, która w tym roku zgłosiła się do organizacji wydarzenia. Działając razem, tworzymy prawdziwą wspólnotę – dodaje.

Piknik rozpoczął się polonezem, a zakończył koronką do Miłosierdzia Bożego. Wśród atrakcji, zorganizowanych przez parafian we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, były występy muzyków, licytacje dzieł anińskich artystów, zabawy sportowe dla dzieci, a do jedzenia – dania z grilla serwowane przez parafian i ciasta pieczone przez parafianki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -