2 lipca
czwartek
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Amerykańscy lekarze chcą szkolić z abortowania dzieci

Ocena: 0
2704

W USA planowana jest nowa specjalność dla lekarzy ginekologów i położników. Choć w swojej nazwie nawiązuje do planowania rodziny to ukierunkowana jest na szkolenie lekarzy w przeprowadzaniu aborcji w drugim i trzecim trymestrze ciąży, a więc do terminu porodu.

fot. Piron Guillaume, Unsplash

Wobec planowanego utworzenia przez Amerykańską Radę Położników i Ginekologów nowej podspecjalizacji o nazwie Kompleksowe Planowanie Rodziny ukierunkowanej na szkolenie i praktykę w zakresie późnej aborcji protestują polscy lekarze. 

"Naszym zdaniem tworzenie nowej podspecjalności, w dziedzinie położnictwa i ginekologii, jest z punktu widzenia wyszkolenia zawodowego lekarzy niepotrzebne. Ze względu na misję i powołanie położników i ginekologów jest to działanie szkodliwe. Biorąc pod uwagę istotę aborcji będącej w rzeczywistości morderstwem prenatalnym nowa specjalność może zniszczyć wrażliwość sumienia lekarzy, ich relacje z pacjentkami i wizerunek ginekologów–położników w społeczeństwie" - czytamy w oświadczeniu Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

Lekarze podkreślili, że aborcja nie jest i nie może być metodą planowania rodziny. "W każdym okresie ciąży oznacza śmierć dziecka w prenatalnym okresie rozwoju, fizyczne i psychiczne cierpienia matki oraz zakłócenia relacji rodzinnych. Wykonywana w zaawansowanej ciąży stwarza jeszcze większe zagrożenia dla zdrowia prokreacyjnego matki i intensywniejsze cierpienia dziecka zabijanego przy całkowitej świadomości bólu oraz obecności lęku i stresu. Niezależnie od okresu ciąży, w którym aborcja jest wykonywana, oznacza ona zabicie człowieka. Jest to w sposób oczywisty sprzeczne z powołaniem lekarza i etyką jego zawodu" - czytamy w dokumencie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Czwartek, XIII Tydzień zwykły
+ dzień powszedni
Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczone są ci twoje grzechy».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 7,10-17; Ps 19,8-11; Mt 9,1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter