4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Afganistan: liczba zabitych w zamachu w Kabulu wzrosła do 48

Ocena: 0
1959

Bilans ofiar niedzielnego zamachu w Kabulu, gdzie przed ośrodkiem rejestrowania wyborców wysadził się w powietrze zamachowiec samobójca, wzrósł  do 48 zabitych i 112 rannych. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

fot. PAP/EPA/JAWAD JALALI

Był to pierwszy atak w Kabulu na ośrodek, w którym od 14 kwietnia przygotowywane są listy wyborcze. Zamachowiec uruchomił ładunek wybuchowy przed wejściem do ośrodka, gdzie urzędnicy wydawali dowody osobiste w ramach procesu rejestrowania wyborców przed październikowymi wyborami parlamentarnymi.

Propagandowa agencja Amak podała, że do ataku przyznali się dżihadyści z IS.

Do wybuchu doszło w dzielnicy Daszt-e-Barczi na zachodzie Kabulu, zamieszkanej głównie przez Hazarów, członków szyickiej mniejszości etnicznej, która jest często atakowana przez sunnickich ekstremistów w różnych częściach kraju.

Siła eksplozji była bardzo duża, nawet w odległych o kilka kilometrów domach wyleciały szyby. Wybuch uszkodził też kilka samochodów.

Doszło do niego po kilku tygodniach relatywnego spokoju w Kabulu. Jednak w kończącym się tygodniu atakowane były podobne ośrodki w innych częściach kraju.

W innym zamachu w afgańskiej prowincji Baghlan zginęło co najmniej pięć osób, kiedy wybuchł umieszczony przy drodze ładunek wybuchowy, a w stolicy tej prowincji, Puli Chomri, w podobnym wybuchu obrażenia odniosło czworo ludzi.

Z kolei w prowincji Balch z odniesionych w sobotę ran zmarł szef policji okręgu Czar Bolak, Halim Chandżar, postrzelony w starciu z rebeliantami. Według rzecznika policji zginęło wtedy kilkunastu bojowników, ale starcia z rebeliantami wciąż trwają w okolicy. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lutego

Sobota, IV tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter