1 października
niedziela
Danuty, Remigiusza, Teresy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk: Ukraińska ziemia jest zroszona krwią niewinnych dzieci (dokumentacja)

Ocena: 0.4
403

„Urząd Prokuratora Generalnego Ukrainy twierdzi, że do dziś w Ukrainie oficjalnie odnotowano śmierć 396 dzieci. Przede wszystkim obwody doniecki, charkowski i kijowski są zroszone krwią dzieci” – stwierdził 29 września arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk w swoim codziennym orędziu w 218. dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Fot. KEP

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Dziś jest czwartek, 29 września 2022 r., a naród ukraiński przeżywa już 218 dzień wielkiej, strasznej i krwawej wojny, którą rosyjski okupant sprowadził na naszą spokojną ukraińską ziemię.

Podczas minionego dnia cała linia frontu ponownie stanęła w płomieniach. Przeciwko naszym spokojnym miastom i wioskom wróg użył wszelkich dostępnych mu rodzajów broni. Według porannych doniesień tylko w ciągu ostatniej doby na ukraińskie osiedla wystrzelono 3 rakiety typu cruise, przeprowadzono 8 ataków lotniczych i 82 ataki systemów odrzutowych różnego typu. W wyniku tego 28 miast i wsi doznało straszliwych zniszczeń i szkód. Krzywy Róg i Mikołajów są masowo ostrzeliwane przez nieprzyjaciela. Ale dziś rano nasze serca najbardziej bolą nad miastem Dniepr, gdzie w nocy wróg celowo obrał za cel dzielnice mieszkalne. Jest wielu zabitych, w tym dzieci, a także rannych.

W tych dniach na Ukrainie działa misja obserwacyjna ONZ, stale rejestrująca straszliwe zbrodnie wojenne rosyjskiego okupanta. A ostatnio, jak sądzę, całym światem wstrząsnęła wypowiedź zastępcy sekretarza generalnego ONZ Rosemary Di Carlo, że ONZ nigdy nie odnotowała tylu zbrodni wojennych.

Ale Ukraina stawia opór! Ukraina walczy! Ukraina się modli!

Dziś chciałbym zastanowić się nad kolejną ważną zasadą stabilności narodu ukraińskiego, którą spontanicznie ujawniają synowie i córki naszej ojczyzny, przystępując do jej obrony. Zasada ta stała się obecnie, że tak powiem, jednym z haseł naszej ojczyzny, które brzmi: „to nie idee zmieniają świat, lecz działania”. (...)

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy niestrudzenie dokonują dobrych i mądrych czynów, okazując swoje szczere serca, zarówno na Ukrainie, jak i w innych miejscach na świecie. Niech ci, którzy dzisiaj są przepełnieni mocą Bożej mądrości, którą wcielili w swoje serca, poczują, że muszą być po stronie Ukrainy, która cierpi i gdzie leje się krew niewinnych dzieci.

Prokuratura Generalna Ukrainy podaje, że oficjalnie zarejestrowano dziś na Ukrainie śmierć 396 dzieci. Krew dzieci najbardziej rozlewa się w obwodach donieckim, charkowskim i kijowskim.

Niech nas wypełni to mądre dzieło ochrony zarówno pokoju, jak i dobra! Pamiętajmy, że nie tylko dobre hasła i pomysły, ale także dobre i mądre działania zmieniają świat na lepsze!

Boże, błogosław Ukrainę! Boże, błogosław dzieci Ukrainy! Boże, pobłogosław armię ukraińską, która dziś chroni pokój i dobro Boże spokojnego i dobrego ludu Ukrainy! Boże, pobłogosław ziemię ukraińską Twoim niebiańskim i sprawiedliwym pokojem!

Niech błogosławieństwo Pana zstąpi na was przez Jego łaskę i miłość do ludzkości, zawsze, teraz i na wieki wieków. Amen.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 1 października

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 21, 28-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter