7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk: pomimo wojny budujmy naszą przyszłość

Ocena: 1.3
202

„Wróg nieustannie atakuje ukraińskie pozycje, ostrzeliwuje nasze miasta i wioski tak daleko, jak daleko sięga jego zabójcza ręka” – tak o sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów mówił wczoraj abp Światosław Szewczuk. Hierarcha wskazał m.in. na bombardowania w obwodach sumskim, charkowskim, dniepropietrowskim oraz zaporoskim, w który tylko w ostatnim tygodniu uderzono 400 razy. Ale pomimo niepokoju z powodu następnych ataków, braku światła i ciepła Ukraińcy trwają w obronie swojej ojczyzny.

Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Zwierzchnik miejscowych grekokatolików wzywał również do nieustannej troski o przyszłość, do jej budowania już teraz. Dlatego kontynuował swoje rozważania na temat wychowania dzieci. Podkreślił dziś, że nikogo nie da się zmusić do przyjęcia jakiejś postawy, ale można mu własnym przykładem pomóc odkryć właściwą drogę w życiu.

Wychowawca przekazuje to, czym sam żyje. Najefektywniejsze wychowanie polega na wykonaniu tego samego, czego chcemy nauczyć innych. Wychowuje to, co widzisz, co widzisz w drugiej osobie. I taki jest najgłębszy oraz największy sekret chrześcijańskiego wychowania: wychowuje to, co inni w tobie widzą. Aby takie działanie wychowawcze mogło zaistnieć, konieczne pozostaje tworzenie życzliwych relacji, rodzinnego środowiska wzrostu, ponieważ to rodzina stanowi główne miejsce chrześcijańskiego wychowania, potrzeba osób potrafiących wychowywać oraz dbać o dobro młodych ludzi. Tak bardzo są nam obecnie niezbędni dobrzy wychowawcy i rodzice żyjący owymi wartościami, które chcą przekazać swoim dzieciom jako najcenniejsze

– mówił abp Szewczuk.

Dzisiaj modlimy się za naszą ojczyznę, za nasz ukraiński naród oraz prosimy: Boże, błogosław nasze dzieci! Pomóż nam wszystkim przekazać im naszą wiarę! Pomóż nam, wychowawcom, rodzicom, nauczycielom, kościelnej wspólnocie być prawdziwymi nosicielami rzeczywistych, wiecznych wartości, abyśmy mogli o nich świadczyć i je przekazać naszym dzieciom, przyszłym pokoleniom, jako umiłowanie dobra oraz piękna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter