23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki do uczniów i nauczycieli: celem człowieka jest ciągłe doskonalenie

Ocena: 0
262

– Celem człowieka jest ciągłe doskonalenie – nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Hierarcha złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny.

 

fot. Wikipedia, CC BY-SA 2.5


W filmiku opublikowanym na stronie Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby powierzyli się Duchowi Świętemu – "opiece, która nas wspiera w ciągłym rozwoju".

Zaznaczył, że "celem człowieka jest ciągłe doskonalenie – nie tylko w sensie nagromadzenia wiedzy ludzkiej, ale także w sensie rozwoju mądrości, czyli tej szczególnej cnoty, która sprawia, że we wszystkim upatrujemy tylko drogę do dobra, że niczego, co nie jest dobre, nie przyjmujemy za mądre".

– To jest coś, co jest na pewno potrzebne wszystkim, którzy pracują w szkolnictwie i tym, którzy z tego szkolnictwa korzystają – podkreślił przewodniczący episkopatu.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej, naukę we wszystkich typach szkół podejmuje w poniedziałek ponad 4,9 mln uczniów. Wśród nich będzie ponad 370 tys. uczniów klas I szkół podstawowych. Nowy rok szkolny będzie pierwszym rokiem z nową strukturą szkół.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter