24 lutego
poniedziałek
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Auza w ONZ: "Nie" dla legalizacji narkotyków

Ocena: 0
728

Stolica Apostolska zdecydowanie odrzuca propozycję legalizacji narkotyków. Przypomniał o tym 21 kwietnia stały obserwator watykański przy ONZ abp Bernardito Auza na specjalnej sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, poświęconego światowemu problemowi narkomanii.

2016-04-22 22:07
(KAI/RV) / Nowy Jork, mz
fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Podkreślił również znaczenie rodziny dla zapobiegania temu zjawisku, leczenia i reintegracji narkomanów, dodając, że to właśnie ona najlepiej wychowuje.

Dyplomata papieski przytoczył słowa Franciszka, skierowane w 2014 do uczestników międzynarodowej konferencji nt. walki z tą plagą: – Narkotyków nie zwalcza się narkotykami! Narkotyk jest złem, a wobec zła nie można iść na ustępstwa czy kompromisy! Legalizacja, choćby częściowa, tak zwanych "miękkich narkotyków" nie tylko jest wątpliwa pod względem prawnym, ale także nie przynosi pożądanych efektów. Mówiąc "nie" narkotykom, trzeba zarazem powiedzieć "tak" życiu, miłości, wychowaniu, sportowi, pracy, większym możliwościom zatrudnienia. Jeśli powiemy im "tak", nie ma miejsca na narkotyki, nadużywanie alkoholu i inne uzależnienia – mówił dwa lata temu Ojciec Święty.

– Stolica Apostolska musi podkreślić znaczenie rodziny dla zapobiegania narkomanii, jej leczenia i reintegracji narkomanów – mówił dalej abp Auza. Zwrócił uwagę, że to ona jest podstawą społeczeństwa, a narkomania jej członków destabilizuje nie tylko ją samą, ale całą wspólnotę. Badania stale potwierdzają kluczową rolę rodziny w walce z narkomanią. Dzieci wychowujące się w środowisku rodzinnym zazwyczaj otrzymują edukację, która pomaga im nie ulec tej pokusie. Wychowanie jest ważnym elementem walki z narkotykami. A ponieważ nawet w zgodnie żyjących rodzinach i społecznościach zdarzają się przypadki narkomanii, trzeba nieść pomoc i nie tyle karać narkomanów, co leczyć ich i rehabilitować. Mówca podkreślił też konieczność międzynarodowej współpracy w zwalczaniu tej plagi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy
Dziś w Kościele: poniedziałek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Marka Marconi, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 3,13-18; Ps 19,8-10.15; Mk 9,14-29
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -