4 kwietnia
sobota
Izydora, Waclawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abby Johnson: niech Polacy mocno opowiadają się za życiem

Ocena: 0
1481

Z kilkudniową wizytą w Polsce gosci znana amerykańska działaczka pro-life Abby Johnson, której historię - od dyrektora w jednej z największych klinik aborcyjnych Planned Parenthood do zaangażowanej obrończyni życia - opowiada głośny film „Nieplanowane” i książka pod tym samym tytułem.

Fot. PAP/Mateusz Marek

 Abby Johnson przyjeżdża do Polski jako założycielka Fundacji „I nie było już nikogo”, pomagającej osobom, które z przyczyn etycznych zdecydowały się odejść z klinik aborcyjnych, oraz jako autorka nowo wydanej nakładem Wydawnictwa Esprit ksiazki Ściany będą wołać”. Swoją wizytę w Polsce rozpoczęła od spotkania z dziennikarzami w warszawskiej siedzibie PAP, wyrażając już na początku nadzieję, że jej wizyta w Polsce i jej publikacje wzmocnią w Polakach postawę antyaborcyjną. Podkreśliła także, że obecnie widać w świecie tendencję do odczłowieczania ludzi, co dotyczy zarówno nienarodzonych, wobec których stosuje się aborcję, jak i starszych, poddawanych eutanazji.

Pytana o to, jaki sposób zaangażowania pro-life jest najbardziej skuteczny, Johnson stwierdziła, że najważniejsza jest modlitwa ale bardzo ważne jest także obecność przeciwników aborcji pod klinikami, gdzie są one dokonywane.

Ważny jest jednak sposób, w jaki jesteśmy obecni – ważniejsza jest modlitwa niżeli krzyk a najważniejsza zaś oferta konkretnej pomocy dla kobiet chcących dokonać aborcji

– uważa Amerykanka.

Abby Johnson mówiła także o swojej konwersji przed ośmiu laty z Kościoła baptystów na katolicyzm, kiedy po zdecydowanych wypowiedziach w obronie życia w jej wspólnocie spotkała ją reprymenda i sugestia, że nie jest dobrze widziana wśród baptystów. Wtedy - pod wpływem przeżycia katolickiej Mszy św. - zaczęła zgłębiać nauczanie Kościoła.

Przeczytałam Katechizm Kościoła Katolickiego od początku do końca i z powrotem. Znalazłam tam odpowiedzi na wiele pytań. Czytałam też Ojców Kościoła

– wyznała Johnson. Z kolei - jak mówi - na jej mężu duże wrażenie wywarła encyklika Pawła VI „Humanae vitae”. "Po lekturze także i on nie miał wątpliwości, by zostać katolikiem" – stwierdziła Johnson.

Obecnie była dyrektor kliniki aborcyjnej jest matką ośmiorga dzieci i szczęśliwą żoną.

Kolejne spotkania z Abby Johnson odbędą się w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumii i Warszawie. W sobotę 15 amerykańska działaczka pro-life spotka się w Sejmie z Komisją Polityki Społecznej i Rodziny. Poinformowała, że jej cele nie jest próba bezpośredniego wpływu na toczące się debaty nt. aborcji lecz podzielenie się swoim doświadczeniem i świadectwem.

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski znajduje się na stronie abbywpolsce.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 kwietnia

Wielu Żydów ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Dziś w Kościele: sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,21-28; Jr 31,10-13; J 11,45-57
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
4 kwietnia – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter