19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

9-letnia Polka umieszczona w szkockiej rodzinie zastępczej wróci do kraju

Ocena: 0
964

Wsparcie Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz dobra współpraca szkockich służb socjalnych przesądziły o tym, że na początku lipca do ojca wróci 9-letnia Polka, którą matka wywiozła do Szkocji.

Jak podało w komunikacie ministerstwo, dziewięciolatka została wywieziona przez matkę do Szkocji w 2016 r. Kobieta jednak nie zapewniała dziewczynce opieki i we wrześniu 2017 r. dziecko umieszczono w rodzinie zastępczej. Jesienią ub.r. ojciec dziecka zwrócił się do resortu sprawiedliwości z prośbą o pomoc w sprowadzeniu dziewczynki do Polski.

"Wsparcie Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz dobra współpraca szkockich służb socjalnych przesądziły o tym, że na początku lipca do ojca wróci dziewięcioletnia Polka" - przekazał resort sprawiedliwości.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zwrócił uwagę, że po raz kolejny po interwencji resortu "udało się doprowadzić do tego, by polskie dziecko mogło wrócić do bliskich w kraju". "Dzień Dziecka to dobry termin, by zapewnić wszystkich polskich rodziców, gdziekolwiek są na świecie, że w razie podobnych kłopotów mogą liczyć na nasze wsparcie" – zaznaczył wiceminister.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -