6 grudnia
poniedziałek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

31 ofiar pożarów w Kalifornii

Ocena: 0
166

Liczba stwierdzonych ofiar śmiertelnych trwających od kilku dni pożarów roślinności w Kalifornii wzrosła w czwartek o osiem, osiągając łącznie 31 czyli więcej niż w którymkolwiek wcześniej zanotowanym przypadku pustoszenia przez ogień otwartych przestrzeni tego stanu.

fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Najtragiczniejszy dotąd pożar tego rodzaju nawiedził w 1933 Park Griffitha w aglomeracji Los Angeles, uśmiercając 29 osób.

Obecna katastrofa, określana jako pożary North Bay, zniszczyła 3,5 tys. domów mieszkalnych i budynków o przeznaczeniu gospodarczym. Ogień rozszerzył się na obszar ponad 77 tys. hektarów, zamieniając w pogorzeliska całe dzielnice miasta Santa Rosa w hrabstwie Sonoma w środkowej Kalifornii.

Przyczyna pożaru jest dopiero ustalana, ale według władz mógł on wybuchnąć wskutek zerwania przez wichurę przewodów wysokiego napięcia w niedzielę wieczorem. W walce z żywiołem uczestniczy 8 tys. strażaków. Mimo postępów akcji gaśniczej ekipy strażackie "jeszcze nieprędko zostaną wycofane z lasów" - powiedział dziennikarzom w będącym stolicą Kalifornii mieście Sacramento dyrektor stanowego departamentu leśnictwa i ochrony przeciwpożarowej Ken Pimlott.

Władze ostrzegły, że liczba ofiar 20 pożarów, szalejących już czwarty dzień na terenach rozrzuconych w ośmiu hrabstwach, może wzrosnąć, gdyż tylko w hrabstwie Sonoma ponad 400 ludzi jest nadal zaginionych. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter