28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

200 tys. podpisów pod projektem "StopLGBT" trafiło do Sejmu

Ocena: 4.9
773

Ponad dwieście tysięcy wymaganych podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "StopLGBT" zakazującej organizowania tzw. parad równości złożyli w poniedziałek (9 listopada) w biurze podawczym Sejmu przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina.

Fot. Fundacja Życie i Rodzina

 Aby Sejm zajął się projektem obywatelskim, jego wnioskodawcy muszą zebrać przynajmniej 100 tys. ważnych podpisów, a więc zebrano dwa razy więcej podpisów, niż wymaga tego prawo, w dodatku w warunkach rządowych restrykcji wprowadzanych pod hasłem walki z koronawirusem. Marszałek Sejmu ma teraz 3 miesiące na skierowanie projektu do I czytania.

W złożonym dziś wraz z podpisami projekcie Fundacja Życie i Rodzina - powołując sie na art. 18. Konstytucji RP stanowiacy, że "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej" - domaga się zakazu organizowania parad równości, na których swoje postulaty głoszą środowiska LGBT.

Zdaniem autorów inicjatywy obywatelskiej, ruch LGBT "z coraz większą nachalnością domaga się uprzywilejowania, także prawnego" a promocję swoich pomysłów przeprowadza, manifestując na ulicach polskich miast "w coraz bardziej perfidny sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami normalnej większości społeczeństwa".

Obserwujemy, że wiele osób narzeka na to, że radykalna lewica posuwa się coraz dalej. My nie poprzestajemy na narzekaniu, ale aktywnie działamy, aby ukrócić homopropagandę. Chcemy Polski wolnej od ideologii LGBT.

- mówił podczas konferencji prasowej przed przekazaniem podpisów do Sejmu pełnomocnik inicjatywy Krzysztof Kasprzak.

Ubiegłoroczny monitoring obywatelski parad równości prowadzony przez wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina wykazał, że powyższy zapis Konstytucji nie jest realizowany w praktyce zgromadzeń publicznych.

Manifestacje dążące do obalenia instytucji małżeństwa i rodziny są nie tylko tolerowane, ale wręcz w szczególny sposób osłaniane i chronione przez instytucje państwa takie jak policja, czy prokuratura. Są one także narzędziem zwalczania religii katolickiej, normalnego porządku społecznego, okazją do profanacji symboli religijnych i narodowych. Biorąc pod uwagę, że organizatorzy parad często korzystają z funduszy z zagranicy, nie można wykluczyć, że realizują interesy środowisk, którym zależy na destabilizacji sytuacji społecznej w naszej Ojczyźnie.

- przekonuje Fundacja. Informuje też, że strategia wprowadzenia tzw. „równości małżeńskiej” w Polsce, zaplanowana i rozłożona w czasie, zakłada jeden główny cel: umożliwienie zawierania ślubów jednopłciowych oraz przyznanie parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.

W opinii Fundacji, tylko aktywność obywateli może zapobiec rozkładowi porządku moralnego, jaki od dziesiątek lat ma miejsce w Europie Zachodniej. Dlatego właśnie FŻiR organizuje obywatelską inicjatywę ustawodawczą "Stop LGBT", której celem jest "zakaz szerzenia homopropagandy na ulicach polskich miast".

W zbiórkę podpisów angażowało się tysiące wolontariuszy na ulicach wielu polskich miast oraz przed kościołami niektórych diecezji, a całość koordynowała Fundacja Życie i Rodzina.

Nie wszyscy jednak biskupi diecezjalni wyrazili zgodę na promowanie projektu na terenach kościelnych. Tak uczynił m.in. metropolita poznański i przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki (w liście do proboszczów z 16 września br.).

Z kolei np. biskup elbląski Jacek Jezierski zaznaczył, że choć powodem projektu modyfikacji ustawy jest bluźnierczy i często obsceniczny charakter zgromadzeń środowisk LGBT, to należy pamiętać, że wprowadzanie zmian w prawie o zgromadzeniach dotyka podstawowych praw i swobód obywatelskich.

Zaostrzenie ustawy może kiedyś zostać wykorzystane do ograniczenia zgromadzeń o charakterze liturgicznym, procesji, pielgrzymek, a także zgromadzeń o charakterze narodowym i patriotycznym

- napisał bp Jezierski w komunikacie diecezjalnym z 15 września br.

Do akcji zbierania podpisów przyłączyły się natomiast parafie m.in. w diecezji radomskiej i szczecińsko-kamieńskiej.

Więcej informacji o zbiórce, projekt ustawy oraz jej uzasadnienie: na stronie www.LGBTstop.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter