23 października
środa
Marleny, Seweryna, Igi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

11 listopada Festiwal Niepodległa "na mieście". "Polacy chcą wyjść z domu"

Ocena: 0
1099


Na świętujących będą czekały także inne atrakcje. Co godzinę będzie można przyłączać się do spaceru z przewodnikiem po Trakcie Królewskim. Zaplanowano również parady zabytkowych aut, historycznych wozów straży pożarnej czy zabytkowych powozów konnych. "Nie obędzie się również bez przemarszów orkiestr dętych, zespołów muzycznych wykonujących utwory z epoki czy pokazów mody z dwudziestolecia międzywojennego" - podali organizatorzy festiwalu.

Wiceszef MKiDN zaprosił także Polaków w różnych miejscach w Polsce do wspólnego odśpiewania 11 listopada, o godz. 12 Hymnu Państwowego. "Będziemy mieli szereg instytucji z nami współpracujących w tej sprawie, które to spróbują zorganizować w różnych miejscach w Polsce" - dodał Sellin.

Zapowiedział również, że 10 listopada na Stadionie Narodowym odbędzie się 2,5-godzinny koncert, z bezpłatnym wejściem dla 50 tys. osób, transmitowany przez telewizję i radio publiczne. "To będzie koncert wykonany przez najwybitniejszych polskich artystów, którzy będą śpiewać polskie pieśni i piosenki na ogół powszechnie znane z ostatniego 100-lecia, o charakterze często przebojów, ale które opisują jakoś naszą historię i będą do poszczególnych elementów historii się odnosić" - wyjaśnił Sellin.

Dodał, że te osoby, które nie będą mogły tego dnia być na Stadionie Narodowym, będą mogły śledzić koncert na telebimie ustawionym na Krakowskim Przedmieściu przed hotelem Bristol.

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski zachęcał z kolei do odwiedzenia wystawy prezentowanej w Kordegardzie - Galerii Narodowego Centrum Kultury, od 18 października do 25 listopada, pt. "Ivan Mestrović/Józef Piłsudski. Historia jednego pomnika", na której będzie można dzięki zachowanym rysunkom, projektom oraz archiwalnym fotografiom poznać historię pomnika Józefa Piłsudskiego, który ze względu na wybuch II wojny światowej, nigdy nie powstał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 października

Grzech nie powinien nad wami panować,
skoro nie jesteście poddani Prawu, lecz łasce.

Dziś w Kościele:
środa, XXIX tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Jana Kapistrana i św. Józefa Bilczewskiego (bp)
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 6,12-18, Ps 124, Łk 12,39-48
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypomnieliśmy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -