11 lipca
sobota
Olgi, Kaliny, Benedykta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Tęczowy piątek" - tolerancja czy deprawacja dzieci?

Ocena: 4.45
1982

Centrum Życia i Rodziny apeluje do rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz organów prowadzących placówki, o stanowczy sprzeciw wobec homoseksualnej indoktrynacji. Akcję "Tęczowy Piątek", w której weźmie udział 211 szkół w całym kraju, zaplanowano na 26 października.?

fot. Sharon McCutcheon, pexels.com

"Na najbliższy piątek 26 października, środowiska homoseksualne zapowiedziały przeprowadzenie w niektórych szkołach w Polsce, deprawacyjnej akcji pod nazwą „Tęczowy Piątek”. W jej ramach mają być przeprowadzane zajęcia oswajające młodzież z dewiacyjnymi zachowaniami seksualnymi. W związku z tym Centrum Życia i Rodziny apeluje do rodziców, wychowawców, nauczycieli oraz organów prowadzących placówki, o stanowczy sprzeciw wobec homoseksualnej indoktrynacji" - pisze w apelu Centrum Życia i Rodziny.

Jednocześnie zachęca do wzięcia udziału w programie „Szkoła Przyjazna Rodzinie", który jest realizowany w formie warsztatów i szkoleń dla uczniów, rodziców oraz pedagogów. Podkreślają one pozytywną rolę rodziny w rozwoju osobowym człowieka. To też "podejmowanie działań uniemożliwiających propagowanie przez osoby trzecie treści szkodliwych dla dzieci, w szczególności promujących przedwczesną inicjację seksualną, kwestionujących biologiczną oraz kulturową stabilność ról płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej, a także kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym, intelektualnym i duchowym dzieci" - dodaje Centrum Życia i Rodziny.

Na stronie www.szkola-przyjaznarodzinie.pl można znaleźć projekty edukacyjne rekomendowane przez Centrum Życia i Rodziny do prowadzenia w szkołach. Jak informuje Centrum, "mają one pomóc w przygotowaniu młodego pokolenia do odpowiedzialnego podejmowania roli żony, matki, męża i ojca w życiu dorosłym, a co za tym idzie budowania szczęśliwych rodzin opartych na trwałym małżeństwie kobiety i mężczyzny".

Obecnie do programu przystąpiło już ok. 1 tys. placówek edukacyjnych w całym kraju.

Akcja "Tęczowy Piątek" odbędzie się 26 października w 211 szkołach w całej Polsce. Organizowana jest po raz trzeci przez Kampanię Przeciw Homofobii. "Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich" - informują na swojej stronie internetowej organizatorzy akcji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 lipca

Sobota, XIV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Kto porzuci wszystko dla Ewangelii,
stokroć tyle otrzyma
i życie wieczne odziedziczy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 2,1-9;Ps 34,2-4 i 6. 9 i 12. 14-15;Dz 4,32-35;Mt 19,27-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter