11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Święta bez kolędników spod znaku pioruna"

Ocena: 4.6
1847

Z cenną inicjatywą przed świetami Bożego Narodzenia wyszło Centrum Życia i Rodziny . Apeluje ono do TVP o wycofanie ze świątecznej ramówki emisji koncertów kolęd i pastorałek, które wykonują artyści popierający postulaty tzw. Strajku Kobiet.

Fot. Centrum Życia i Rodziny

Z pewnością i w tym roku w naszych domach podczas świąt Bożego Narodzenia nie zabraknie kolęd. Poważny dysonans poznawczy sięgający niestosowności pojawia się jednak, gdy w radiu czy telewizji słyszymy np. piękna pastorałkę "Nie było miejsca dla Ciebie" śpiewaną przez piosenkarkę Natalię Przybysz, która przed czterema laty zaakcentowała swoje istnienie pochwaleniem sie w mediach społecznościowych, że poddała się na własne życzenie aborcji jedynie z powodu za małego wg niej na kolejne dziecko, bo mającego "jedynie" 60 m2 mieszkania.

I w tym roku zapowiada się, że na antenie Telewizji Polskiej usłyszymy kolędy chwalące Boże narodziny, wykonywane przez artystów jawnie opowiadających sie za aborcją, popierających Strajk Kobiet i radykalne postulaty środowiska z nim związanego. Odpowiedzią na to jest inicjatywa Centrum Życia i Rodziny, które w ramach kampanii „Święta bez pioruna” wystosowało apel do prezesa TVP Jacka Kurskiego z postulatem rezygnacji z emisji w TVP koncertów kolęd wykonywanych przez artystów popierających Strajk Kobiet.

Nie chcemy oglądać „gwiazdek” z piorunami w te Święta!

– piszą inicjatorzy kampanii podkreślając, że manifestacje Strajku Kobiet to nie tylko sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które zwiększa ochronę ludzkiego życia. Protesty bardzo często przybierały bowiem antychrześcijański charakter.

Wtargnięcia do kościołów i zakłócanie nabożeństw, dewastowanie pomników i miejsc kultu religijnego, grafiki i symbolika podżegająca do nienawiści wobec chrześcijan, ataki słowne i agresja wobec wierzących to tylko niektóre ze skandalicznych działań uczestników tzw. Strajku Kobiet

– podkreślają autorzy petycji do władz TVP.

Boże Narodzenie to dla wierzących święto narodzin Zbawiciela. Rodzinne wykonywanie kolęd opowiadających tajemnicę Wcielenia jest jednym z najpiękniejszych przejawów celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego w wigilijny wieczór na ekranach telewizorów nie chcemy oglądać artystów wspierających radykalne postulaty Strajku Kobiet

– tłumaczy Centrum Życia i Rodziny, zachęcając do złożenia swojego podpisu na stronie https://swietabezpioruna.pl.

Autorzy apelu do władz TVP podkreślają również, że artyści propagujący aborcję na życzenie nie powinni być zapraszani do wykonywania kolęd podczas koncertu świątecznego.

To „policzek” wymierzony wszystkim tym, którzy poważnie traktują swoją wiarę i chcą, aby ich wartości były szanowane

– wskazują. Dodają, że misją nadawcy publicznego jest m.in. rozwój kultury, zwalczanie patologii społecznych oraz respektowanie chrześcijańskiego systemu wartości, co w dużej mierze kłóci się z wizerunkiem i działalnością „strajkujących”.

Ci, którzy wczoraj przed całą Polską dołączali się do krzyku o prawo do zabijania „na żądanie” lub do wołania o wolny wybór w sprawie zabijania niepełnosprawnych, jutro będą śpiewać tysiącom Polaków „Lulajże Jezuniu, moja perełko…” Nie pozwólmy na taki festiwal obłudy! Zaapelujmy do prezesa Telewizji Polskiej albo o wycofanie koncertów z ich udziałem, albo aby ci twórcy nie pojawili się na koncercie kolęd!

– czytamy w petycji.

Więcej o akcji Centrum Życia i Rodziny i możliwość podpisania petycji do władz TVP na stronie: https://swietabezpioruna.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter