2 kwietnia
czwartek
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rodacy-Bohaterom, wspomóżmy kombatantów na Kresach

Ocena: 0
567

Już po raz trzynasty na terenie województwa małopolskiego odbędzie się akcja „Rodacy-Bohaterom”. Koordynuje nią jezuicka Akademia Ignatianum oraz Fundacja Ignatianum.

fot. pixabay.com /CCO

Inicjatywa wspierała najpierw prawie 200 żołnierzy Armii Krajowej mieszkających na terenie Białorusi, Litwy, Ukrainy, Mołdawii i Rumunii. - Obecnie jednak pozostała ich tylko garstka, więc pomoc przekazujemy także ich rodzinom oraz innym Polakom z tych terenów - opowiada Tomasz Konturek, koordynator akcji.

Osoby, do których trafiają paczki z zebranych darów, to ubodzy, ludzie starsi i często schorowani.

- Chcemy w ten sposób wyrazić im wdzięczność za walkę o niepodległość naszej ojczyzny, jak i obecną opiekę nad polskimi miejscami pamięci na Kresach. Pomoc trafia również do dzieci i młodzieży, bo przecież to oni będą kiedyś ambasadorami polskości za granicą - zaznacza Tomasz Konturek.

- Każdego roku dzięki wielkiej ofiarności mieszkańców Krakowa i Małopolski bijemy rekord - ostatnio zebraliśmy tyle żywności, że pozwoliło to na przygotowanie blisko 1100 jednakowych paczek. Do każdej chcemy zawsze dodać szczególny znak pamięci, a więc kartkę lub rysunek z życzeniami świątecznymi i noworocznymi - wyjaśnia

.Dary (cukier, konserwy mięsne i rybne, ryż, makaron, kaszę, herbatę, kawę, kakao, słodycze, batony, czekolady, warzywa i owoce w puszkach czy olej) można przynosić do gmachu Akademii Ignatianum w Krakowie (ul. Kopernika 26) w dniach 7-15 stycznia, od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-19.00. Tradycją każdej edycji małopolskiej odsłony akcji „Rodacy-Bohaterom” jest Charytatywny Koncert Kolęd, z którego dochód przeznaczany jest na potrzeby zbiórki, a który przygotowuje Fundacja Ignatianum.

- Spotykamy się 4 stycznia w kościele św. Brata Alberta w Krakowie o godz. 15.30, gdzie wystąpi dla nas Mała Armia Janosika. Zachęcamy do wspólnego kolędowania, jak i otwartości serc - zaprasza Konturek.

Z kolei wpłat pieniężnych cały czas można dokonywać na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen (41 1440 1185 0000 0000 1283 9308) z dopiskiem „Rodacy-Bohaterom”. Darowizny zostaną przeznaczone na wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transportu paczek na Kresy oraz renowacji miejsc pamięci Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać pod adresem e-mail rodacy.bohaterom@ignatianum.edu.pl, numerem telefonu 785 042 119 lub na stronie www.rodacybohaterom.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 kwietnia


Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

Dziś w Kościele: czwartek, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 17,3-9; Ps 105,4-9; J 8,51-59
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
2 kwietnia – Parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter