25 stycznia
poniedziałek
Pawła, Miłosza, Elwiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Redemptoris Missio" wysyła kolejny transport z pomocą dla Libanu

Ocena: 0
206

Blisko dwie tony żywności, środków medycznych i środków higienicznych wylecą niebawem w kolejnym transporcie z pomocą humanitarną dla Libanu staraniem Fundacji "Redemptoris Missio". Bandaże, opatrunki i plastry posłużą libańskim szpitalom, a żywność zostanie przekazana rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wybuchu, jaki miał miejsce 4 sierpnia w Bejrucie.

Fot. facebook.com/fundacja.redemptorismissio

 W siedzibie Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" wolontariusze od poniedziałkowego rana pakowali dary, które trafią na lotnisko wojskowe do Powidza, skąd zostaną przetransportowane wojskowym samolotem do Libanu. Darmowy transport zapewnia Fundacji Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Bandaże, opatrunki i plastry posłużą libańskim szpitalom, które są dotknięte kryzysem ekonomicznym, a żywność zostanie przekazana przez organizację Rotary Club Tripoli najbardziej poszkodowanym w wybuchu rodzinom. Produkty żywnościowe zostały podarowane przez pana Kasema Bahlula właściciela firmy Levant, a materiały medyczne były zbierane w wielkopolskich szkołach.

Do tej port Fundacja Redemptoris Missio" wysłała do Libanu już 30 ton pomocy humanitarnej.

Po wybuchu, do którego doszło 4 sierpnia 2020 w Bejrucie tysiące ludzi znalazło się na skraju ubóstwa z powodu utraty miejsc pracy i często dorobku całego życia. W wybuchu zniszczone zostały strategiczne rezerwy zboża.

Sytuacja w Libanie, już przed wybuchem, była już na pograniczu katastrofy gospodarczej. Od października zeszłego roku przez kraj regularnie przetaczały się protesty przeciwko korupcji, zapaści sektora usług publicznych, opresji podatkowej oraz fatalnej kondycji libańskiej gospodarki. Kraj ten od dłuższego czasu znajduje się w stanie hiperinflacji. Oznacza to między innymi drastyczne podwyżki cen żywności.

Liban posiada największą liczbę uchodźców w stosunku do liczby mieszkańców i powierzchni kraju. Czteromilionowy kraj przyjął 1,5 miliona uchodźców syryjskich, przybywają do tego kraju szukać pracy, mieszkania i warunków by przeżyć. Ekonomiści określają obecną sytuację za gorszą niż ta, która miała miejsce przed trzydziestoma laty po wojnie domowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
+ Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Dz 22,3-16 albo Dz 9,1-22; Ps 117,1-2; Mk 16,15-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter