18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przyznano "Tulipany Narodowego Dnia Życia"

Ocena: 0
490

Rząd premier Beaty Szydło, TVP ABC, inicjatywa Tato.Net, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, gmina Ząbki, dziennikarka Mira Jankowska – otrzymali nagrodę "Tulipany Narodowego Dnia Życia", która jest przyznawana za promowanie wartości rodzinnych.

fot. PAP/Marcin Obara

"Tulipany Narodowego Dnia Życia" są wręczane od 8 lat z okazji Narodowego Dnia Życia, który – na mocy uchwały Sejmu z 2004 r. – jest obchodzone 24 marca. Wyróżnienie jest przyznawane w kilku kategoriach, m.in.: samorząd przyjazny rodzinie, dziennikarz, przedsiębiorca. Celem nagrody jest "dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowania silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną".

Jak powiedział przed wręczeniem statuetki dla polskiego rządu Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia, program "500 plus" to – jak dotąd – "największa i najbardziej kompleksowa inicjatywa, zmierzająca do poprawy kondycji polskich rodzin". Podkreślił, że program "pomógł wielu rodzinom wrócić do życia bez strachu o jutro" i widać pierwsze jego rezultaty.

W imieniu rządu nagrodę odebrała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. – Dziękuję w imieniu premier Beaty Szydło. Mogę powiedzieć, że jestem taką szczęściarą, która odbiera tę nagrodę. Jestem też osobą, które miała przywilej, i nie boję się tego tak nazwać, wdrażania programu +500 plus+ razem z moim zespołem z ministerstwa – powiedziała minister. Dodała, że dzięki programowi udało się m.in. ograniczyć ubóstwo.

Podziękowała wszystkim, którzy pomogli wdrożyć program 500 plus, w tym polskim rodzinom. – One są współudziałowcami tej nagrody. Bo to dzięki nim możemy powiedzieć tym oponentom, którzy wątpili w to, jak ten program będzie wprowadzany, że polskie rodziny są silne, odpowiedzialne, same decydują, jak mają wydatkować te pieniądze, to one dają dar życia, pielęgnują to życie i od jej siły zależy też siła Polski – zaznaczyła Rafalska.

W ubiegłym roku w gronie laureatów znaleźli się dziennikarka Dorota Łosiewicz ("W Sieci"), ks. Robert Skrzypczak, Akademia Familijna, miasto Nysa.

Z okazji Narodowego Dnia Życia w sobotę odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie Narodowy Kongres Rodziny, gdzie ponad stu ekspertów – przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych, świata nauki i mediów – rozmawiać będzie o "roli rodziny, problemach, wyzwaniach oraz szansach, jakie spotykają jej członków".

Paweł Żebrowski (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują"

Dziś w Kościele: wtorek, XI tydzień zwykły
+ dzień powszedni lub wspomnienie dowolne św. Elżbiety z Schönau, dziewicy, zakonnicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 8,1-9; Ps 146 (145),1b-2. 5-6b.6c-7.8-9a; Mt 5,43-48.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)