21 lutego
środa
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Nie możemy zgubić dobra wspólnego, dobra Polski"

Ocena: 4.3
352

Metropolita warszawski przewodniczył w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela uroczystej Mszy świętej z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z udziałem władz państwowych. "Wasza społeczna służba jest sprawą nie tylko ważną, trudną ale jest odpowiedzialną i piękną troską o godność człowieka" - mówił w homilii kard. Kazimierz Nycz.

Fot. Facebook/Ordynariat Polowy

Liturgię wspólnie z metropolitą warszawskim koncelebrował biskup polowy Wiesław Lechowicz. Uczestniczyli w niej m.in. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz członkowie rządu.

W homilii metropolita warszawski przypomniał, że wyrazem dziękczynienia Bogu za konstytucję 3 maja była obietnica wybudowania Świątyni Opatrzności Bożej.

Kościół wraz z narodem i państwem niejako spełnił złożoną przed 232 laty obietnicę. Dziś mamy wolną i piękną Polskę. Stoi Świątynia Opatrzności wraz z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – świętych i wielkich Polaków XX wieku.

Kard. Nycz odwołując się do słów Jezusa zawartych w Piśmie Świętym zaznaczył, że władza polega na służbie. I zaapelował, „żeby w czekających nas kampaniach nie zgubić dobra człowieka, dobra rodziny, dobra wspólnego, dobra Polski, żeby nie zrezygnować z tak podstawowych wartości jak prawda, miłość, piękno i pokój”.

Wasza społeczna służba jest sprawą nie tylko ważną, trudną ale jest odpowiedzialną i piękną troską o godność człowieka i dobra wspólnego – jak mawiał św. Jana Paweł II w adhortacji „Christifideles laici”. Papież Benedykt XVI doceniając wagę waszego zaangażowania politycznego dodawał: polityka jest jednym z najdoskonalszych sposób praktykowania miłości bliźniego. Tak jest zapisane nie tylko w nauce społecznej Kościoła. Tak jest naprawdę i powinno być naprawdę

– dodał kard. Nycz.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lutego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 11, 29-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Nowenna do św. Rity z Cascii 13-21 II

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter