20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II"

Ocena: 0
629

Tak mówią stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w przededniu kolejnego Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony w najbliższą niedzielę 9 października.

2016-10-07 16:15
rm / Radom (KAI), mz
fot. Łukasz Kalawski

Obecnie Fundacja wspiera ponad 2,3 tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin.

W całym kraju sprawowane będą Msze święte, organizowane koncerty, happeningi oraz spotkania propagujące nauczenia św. Jana Pawła II. Odbędzie się również zbiórka na program stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Stypendystką fundacji jest Anna Bubel. Pochodzi z parafii Kraśnica koło Opoczna w diecezji radomskiej. – Bycie stypendystką jest ogromnym wyróżnieniem. Musiałam spełnić szereg kryteriów, aby dostać wsparcie finansowe. Ale obok tego wymiernego efektu, istotne jest budowanie żywego pomnika pontyfikatu Jana Pawła II, czyli życie według Ewangelii – powiedziała stypendystka Fundacji DNT.

Dodaje, że fundamentem Fundacji jest postać papieża-Polaka. – Szansą na przybliżenie nauczania św. Jana Pawła II jest z pewnością Dzień Papieski. Bowiem dla współczesnego pokolenia młodych ludzi, postać naszego papieża jest odbierana w kategoriach historycznych. Dlatego Dzień Papieski to doskonała okazja do promocji tego niezwykłego pontyfikatu. W tym roku skupiamy się na byciu świadkami Bożego Miłosierdzia – powiedziała Bubel.

Stypendystką Fundacji jest również Dominika Potrząsaj, która jest uczennicą LO Marii Konopnickiej w Radomiu. – Dzięki Fundacji rozwijam swoje zainteresowania. Za środki ze stypendium mogę kupować pomoce naukowe. Fundacja to piękne dzieło, dzięki niemu możemy stawać się lepszymi ludźmi w myśl słów Jana Pawła II: wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali – powiedziała Potrząsaj.

Z kolei Aleksandra Badełek uczy się w Liceum Plastycznym w Radomiu. – Jestem dumna, że fundacja objęła mnie wsparciem. W ten sposób przyczyniam się do budowania żywego pomnika pontyfikatu Jana Pawła II – powiedziała stypendystka Fundacji.

Obecnie Fundacja wspiera ponad 2,3 tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin. W roku ubiegłym w ramach zbiórki publicznej oraz przykościelnej zebrano niemal 8 mln zł. Pozostałe 4 mln zł, które są niezbędne, by prowadzić program stypendialny na dotychczasowym poziomie, pochodzą od indywidualnych ofiarodawców.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -