26 stycznia
niedziela
Tymoteusza, Michała, Tytusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Współpraca polsko-niemiecka kluczem do rozwiązywania problemów UE według Morawieckiego

Ocena: 0
168

– Jest jasne, dla Polski i dla Niemiec, że bez naszej współpracy ciężko byłoby rozwiązać współczesne problemy w całej Unii Europejskiej – mówi premier Mateusz Morawiecki w spocie zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera po piątkowej wizycie w Berlinie.

fot. PAP/Paweł Supernak

Morawiecki podkreślił, że odbył z kanclerz Angelą Merkel szczerą, trwającą ponad półtorej godziny rozmowę. – Zgodnie stwierdziliśmy, że nasze stosunki gospodarcze rozwijają się bardzo dobrze i są podstawą do dalszej współpracy na bardzo wielu polach – powiedział w spocie premier.

– Jest też jasne, dla Polski i dla Niemiec, że bez naszej współpracy ciężko by było rozwiązać współczesne problemy w całej Unii Europejskiej – oświadczył.

– Również na początku, podczas rozmowy z panią kanclerz w cztery oczy, rozmawialiśmy o pamięci i o prawdzie historycznej, a w kontekście rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym i bezpieczeństwie granic zewnętrznych podkreśliliśmy, jak ważna jest współpraca między naszymi krajami. Zaprosiłem też panią kanclerz na obchody stulecia odzyskania niepodległości Polski – powiedział szef polskiego rządu.

W piątek premier Morawiecki przebywał z oficjalną wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec.

Politycy zapowiedzieli, że Polska i Niemcy mogą współpracować m.in. w projektach związanych z obronnością. Oświadczyli też, że mają różne poglądy, jeżeli chodzi o Nord Stream 2, czyli projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 stycznia

Pan moim światłem  i zbawieniem moim
Dziś w Kościele: niedziela, III tydzień zwykły
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 8, 23b–9, 3; Ps 27 (26),1bcde. 4. 13-14; 1 Kor 1,10-13.17; Mt 4, 12-17
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -