16 lipca
poniedziałek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

William i Kate przyjeżdżają do Polski. Gdzie będzie można ich spotkać?

Ocena: 0
775

Co zobaczy brytyjska książęca para w Polsce? Prezentujemy szczegółowy plan wizyty Williama i Kate w Warszawie i na Pomorzu.

fot. landrovermena via Foter.com / CC BY

Para książęca William i Kate wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy w poniedziałek 17 lipca wczesnym popołudniem. Następnie będzie podjęta przez parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15.15 para książęca odbędzie spacer po Krakowskim Przedmieściu.

Obie pary: książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z polskimi i brytyjskimi weteranami II wojny światowej, bohaterami Powstania Warszawskiego oraz tymi, którzy w Powstaniu pomagali. Para książęca oraz prezydent Duda z małżonką oddadzą też hołd powstańcom warszawskim, zapalając znicze pod dzwonem "Monter".

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Tematem spotkania będą startupy i początek polsko-brytyjskiego eventu "Warsaw-London bridge", którego celem jest współpraca startupów z obu krajów oraz pomoc małym polskim firmom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych.

Wieczorem w Łazienkach Królewskich odbędzie się przyjęcie na cześć Królowej Brytyjskiej w obecności pary książęcej. Gośćmi honorowymi będzie polska para prezydencka. Na przyjęciu książę William wygłosi przemówienie, które ma być jedynym publicznym wystąpieniem księcia podczas wizyty w Polsce. – Będzie też list królowej brytyjskiej, odczytany przez ambasadora brytyjskiego – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi, blisko czteroletnim Georgem (będzie obchodził urodziny tuż po wizycie w Polsce) i dwuletnią Charlottą, zamieszkają w Belwederze.

Drugi dzień wizyty w Polsce para książęca spędzi w Gdańsku. William i Kate najpierw odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, gdzie oddadzą hołd ofiarom nazizmu. Następnie, już w Gdańsku, książęca para odwiedzi Teatr Szekspirowski, a także Europejskie Centrum Solidarności. Złożą także wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, upamiętniając bohaterstwo polskiej Solidarności.

Po wizycie w Gdańsku książęca para wróci do Warszawy, gdzie spędzi drugą noc. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Kate i William z Warszawy udadzą się do Berlina.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI