26 kwietnia
czwartek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: pożegnanie prezydenta Komorowskiego z Wojskiem Polskim

Ocena: 0
1628
Bez silnej armii nie będzie niepodległości, dlatego jako ustępujący zwierzchnik sił zbrojnych dziękuję wszystkim, którzy działali w tym kierunku – powiedział dziś podczas uroczystości pożegnanie z Siłami Zbrojnymi RP prezydent Bronisław Komorowski. 20150805 14:31
kos / Warszawa (KAI), sg
fot.
PAP/Jacek Turczyk

W ceremonii, która odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, obecni byli Stanisław Koziej, szef BBN, wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, ministrowie kancelarii prezydenta, parlamentarzyści i członkowie rządu, generałowie WP. W uroczystości wziął udział bp Józef Guzdek, ordynariusz wojskowy.

Odegrany został hymn państwowy, przemówił wicepremier Tomasz Siemoniak, który podziękował prezydentowi za wspieranie wysiłków rządu na rzecz rozbudowy i unowocześniania polskich sił zbrojnych. Zdaniem ministra Siemoniaka Siły zbrojne RP cieszą się wielkim szacunkiem Polaków i wysoką oceną sojuszników, „które intensywnie się modernizują i przeszły reformę systemu dowodzenia”. Przypomniał, że prezydent Komorowski wnioskował o podniesienie budżetu na armię do 2 % PKB.

–  W imieniu Sił Zbrojnych dziękuję nie tylko za to, co zrobił pan, jako ich zwierzchnik. Dziękuję również za te wszystkie lata, które poświęcił pan obronności Polski – jako poseł, członek sejmowej komisji obrony narodowej oraz wiceminister i minister obrony narodowej – powiedział wicepremier Siemoniak.

Bronisław Komorowski podkreślił, że do rzeczy najważniejszych dla państwa, „należy bezpieczeństwo, i obronność kraju”. – Nie wszyscy tak uważają. Ale każdy, komu w sercu gra odpowiedzialność za Polskę, musi wiedzieć i powinien dawać temu wyraz, że bez bezpiecznej Polski, bez armii silnej i skutecznej, nie będzie niepodległości – powiedział prezydent.

Prezydent wyraził wdzięczność wszystkim, którzy „zawsze wiedzieli i zawsze w tym kierunku działali razem, wiedząc, że sprawy obronności kraju należą do kategorii spraw najważniejszych”. Podkreślił, że „patrzy z radością na rosnącą nowoczesność polskich sił zbrojnych i na ich zwiększającą się skuteczność w działaniu”. Życzył dalszego rozwoju wojsku polskiemu. – Pragnę życzyć, aby polskie siły zbrojne cieszyły się nie tylko miłością Polaków, ale również szacunkiem, zrozumieniem, że trzeba na polskie siły zbrojne łożyć wystarczającą ilość pieniędzy, należy kochać, ale jednocześnie wymagać i oczekiwać – powiedział Bronisław Komorowski.

Podczas uroczystości prezydent ucałował płat sztandaru Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Na koniec opuszczony został proporzec Prezydenta RP. Bronisław Komorowski po raz ostatni odebrał defiladę Batalionu Reprezentacyjnego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły