19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: Prezydent Biden spotka się z papieżem Franciszkiem 29 października

Ocena: 2.65
442

Biały Dom poinformował  14 października, że papież Franciszek spotka się z prezydentem USA Joe Bidenem w Watykanie 29 października. Tematem rozmów będą m.in. pandemia Covid-19 i walka ze zmianami klimatycznymi.

fot.PAP/EPA/Giuseppe Lami

Jak przekazała w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, do audiencji dojdzie w przeddzień szczytu G20 w Rzymie. Biden i papież będą rozmawiać na temat "współpracy w wysiłkach opartych na poszanowaniu fundamentalnej godności człowieka, w tym dotyczących zakończenia pandemii Covid-19, walki z kryzysem klimatycznym i opieki nad ubogimi".

Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców od czasu objęcia prezydentury przez Bidena. Biden to drugi w historii prezydent USA, który jest katolikiem, choć jego relacje z Kościołem w Stanach Zjednoczonych są skomplikowane. W czerwcu amerykański episkopat - wbrew ostrzeżeniom Watykanu - zagłosował nad stworzeniem dokumentu, który miałby "wyjaśnić", czy katoliccy politycy opowiadający się za prawem do aborcji - tacy jak Biden - powinni przyjmować komunię św. Audiencja w Watykanie będzie pierwszym punktem wizyty prezydenta USA w Europie. 30 i 31 października Biden będzie uczestniczył w rzymskim szczycie przywódców G20, zaś w dniach 1-2 listopada weźmie udział w oenzetowskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, w Szkocji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter