8 lipca
środa
Edgara, Elzbiety, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Ufam, że ws. referendum senatorowie postąpią zgodnie z oczekiwaniami Polaków"

Ocena: 0
1488

Ufam, że w sprawie referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji senatorowie postąpią tak, jak oczekuje opinia publiczna - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

fot. PAP/Paweł Supernak

We wtorek o godz. 16 Senat zajmie się projektem prezydenta o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego w dniach 10-11 listopada 2018 roku dotyczącego zmian w konstytucji. Przed posiedzeniem Senatu dojdzie do spotkania senatorów PiS ze ścisłym kierownictwem partii. Wniosek prezydenta wpłynął do Senatu w piątek.

W prezydenckim projekcie postanowienia w sprawie referendum znalazło się 10 pytań dotyczących m. in. uchwalenia nowej konstytucji; wprowadzenia  systemu prezydenckiego lub  gabinetowym czy też  pozostawienia obecnego modelu; nienaruszalności praw rodziny do świadczeń z programu 500 plus, wieku emerytalnego.

"Opinia publiczna ma dziś takie przekonanie, że te pytania są ważne - potwierdzają to badania, potwierdzają to przeprowadzane przez nas konsultacje. Teraz jest mement decyzji podejmowanej w Senacie" - mówił Mucha w rozmowie z RMF FM. Jak dodał, ufa, że senatorowie "postąpią tak, jak oczekuje opinia publiczna". "Ale zobaczymy jutro" - dodał.

Zaznaczył, że "gdyby się okazało, że Senat nie przychylił się do inicjatywy (prezydenta), to niewątpliwie Kancelaria Prezydenta będzie rozważać, w jaki sposób ten dorobek związany z całą debatą dalej wykorzystać, żeby z niego był jakiś uzysk".

Dodał też, że nie ma możliwości modyfikacji terminu referendum.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 lipca

Środa, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 10,1-3.7-8.12; Ps 105, 2-7; Mt 10,1-7
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter