25 listopada
środa
Erazma, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tusk powalczy o fotel prezydenta? Zdaniem Jarosława Gowina "będzie bardzo poważne starcie"

Ocena: 0
210

Kulisy i tropy sprawy Amber Gold wiodły do gdańskiej Platformy, a nie do Donalda Tuska - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że do takich ustaleń doszedł w czasie pełnienia funkcji ministra sprawiedliwości. Jego zdaniem były premier wystartuje w wyborach prezydenckich.

fot. PAP/Paweł Supernak

W poniedziałek o godz. 10 wznowoła obrady sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold. Przesłuchiwanz jest b. premier, a obecnie szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Ja włożyłem bardzo dużo wysiłku w to, żeby jako minister sprawiedliwości wyjaśnić kulisy tej sprawy i tropy prowadziły do trójmiejskiej Platformy, ale nie prowadziły do Donalda Tuska. Tyle mogę powiedzieć" - powiedział w poniedziałek rano wicepremier Gowin w Telewizji WP. Zapytany, czy dziś zostanie to potwierdzone przed komisją stwierdził: "Tego nie wiem. Małgorzata Wassermann dysponuje bez porównania szerszymi dokumentami, niż ja jako minister sprawiedliwości miałem do nich dostęp" - mówił Gowin. Dodał, że w jego ocenie tropy sprawy Amber Gold dotyczą nie tylko polityków, ale też niektórych przedsiębiorców, samorządowców, duchownych. "Te tropy często pochodziły od samych polityków Platformy" - mówił.

Gowin pytany był też o to, czy przesłuchanie przez przewodniczącą komisji Małgorzatę Wassermann (PiS) będzie "pocieszeniem" po jej przegranej na fotel prezydenta w Krakowie.

"Kompletnie nie rozumiałbym takiego podejścia. Małgorzata Wassermann podchodzi z wyjątkową, naprawdę, wyjątkową odpowiedzialnością do roli przewodniczącej komisji ds. Amber Gold. Jest rzeczą oczywistą, że Donald Tusk powinien stanąć przed tą komisją i ja stanąłem, stanęli inni wcześniej ministrowie. Nie widzę żądnych podtekstów politycznych za tym, że Donald Tusk staje przed tą komisją" - stwierdził wicepremier.

Pytany o to, czy uważa, że Donald Tusk będzie kandydował na urząd prezydenta Polski w 2020 r. i stanie w szranki z Andrzejem Dudą, stwierdził, że tak. "W świetle tych wczorajszych wyborów to będzie bardzo poważne starcie" - ocenił.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 listopada

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 15,1-4; Ps 98,1b-3b.7-9; Łk 21,12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter