29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Trwa kongres PiS

Ocena: 0
934

Po godz. 11. w sobotę w Przysusze (Mazowieckie) rozpoczął się kongres statutowy PiS, po którym odbędzie się kongres Zjednoczonej Prawicy. Wystąpią wówczas: prezesa PiS Jarosław Kaczyński, szefa Polski Razem Jarosław Gowin, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

fot. PAP/Piotr Polak

Kongres ma być podsumowaniem tego co PiS zrobiło do tej pory, jak i przedstawieniem propozycji na przyszłość. W spotkaniu ma wziąć udział 1100 delegatów partii. Wystąpienie J.Kaczyńskiego planowane jest ok. godz. 12.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza to część statutowa Prawa i Sprawiedliwości. – Druga część, to będzie kongres Zjednoczonej Prawicy. Podczas tego kongresu przewidziane są wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera Mateusza Morawieckiego, a także liderów Zjednoczonej Prawicy, czyli Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina – poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 

Mazurek tłumacząc dlaczego przemówienie wygłosić ma Morawiecki zwróciła uwagę, że PiS stawia na gospodarkę i rozwój, stąd jego wystąpienie. – To jest osoba, która w głównej mierze za ten rozwój odpowiada – mówiła. Stąd – zaznaczyła – głos wicepremiera Morawieckiego jest "jak najbardziej uzasadniony". 

– Morawiecki odpowiada za bardzo ważną część naszej polityki, za zrównoważony i odpowiedzialny rozwój, który tak naprawdę kreuje to, w jaki sposób i w jakim tempie nasz kraj będzie się rozwijał, w jaki sposób będzie się żyło Polakom i nie jest niczym nadzwyczajnym, niczym dziwnym, że te swoje propozycje będzie przedstawiał – powiedziała rzeczniczka PiS.

Wraziła jednocześnie nadzieję, że jego propozycje spodobają się Polakom. – Mam nadzieję, że one spowodują to, że ten rozwój będzie szedł w dobrym kierunku i będzie spełniał oczekiwania naszych wyborców i wszystkich Polaków – dodała. 

Pytana, czy nie ma niczego niestosownego w tym, że w trakcie kongresu nie wystąpi premier Beata Szydło odparła, że planowane były tylko wystąpienia wspomnianej czwórki polityków, a nie innych przedstawicieli. 

– Równie dobrze, gdyby wystąpiła premier Szydło (która jest wiceprezesem PiS) można byłoby zapytać o to, dlaczego nie wystąpili pozostali wiceprezesi – zaznaczyła.

Zakończenie kongresu zaplanowano na godz. 15.30.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter