4 lipca
sobota
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szydło zapowiada nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych

Ocena: 0
1704

Wicepremier Beata Szydło spotkała się w niedzielę z mieszkańcami Krościenka nad Dunajcem, którzy zwrócili m.in. uwagę na problem zasiłków dla niepełnosprawnych. Wicepremier zapewniła o szybkich działaniach rządu w tej sprawie.

fot. PAP/Grzegorz Momot

Na spotkanie z wicepremier przyszli m.in. rodzice osób niepełnosprawnych, którzy domagali się większego wsparcia.

– Prosimy przekazać prezesowi Kaczyńskiemu, aby się ulitował nad osobami niepełnosprawnymi. Za obecne zasiłki niepełnosprawni nie są w stanie funkcjonować. Jestem rozgoryczony tą sytuacją – mówił ojciec niepełnosprawnego, który przekazał petycję na ręce wicepremier. Szydło przyznała, że największym wyzwaniem rządu jest wysokość zasiłków dla niepełnosprawnych.

– Musimy sobie zdawać sprawę, że każdy przypadek niepełnosprawnego wymaga indywidualnego podejścia. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i w możliwie najszybszym czasie nowe propozycje zostaną wprowadzone. Mam nadzieję, że będzie to na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówiła Szydło.

Wicepremier zaznaczyła, że propozycja w tej sprawie przedstawiona przez premiera Morawieckiego jest kompletna. – To jest wyjście naprzeciw osobom, które oczekują pomocy. To jest bardzo konkretna propozycja i na pewno rząd i klub parlamentarny PiS są gotowi tę propozycję przyjąć. Mam nadzieję, że to się stanie w konsensusie z przedstawicielami wszystkich partii – mówiła Szydło.

Wyraziła nadzieję, że propozycja ostanie przyjęta już na najbliższym posiedzeniu sejmu.

Wicepremier zaapelowała, aby rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych zrezygnowali z dalszego protestu w sejmie.

Szydło mówiła w Krościenku, że rząd wprowadzi program, który ma pomóc małym samorządom w modernizacji dróg lokalnych i zachęcała włodarzy gmin i miast do korzystanie z niego.

Odpowiadając na pytania mieszkańców wicepremier powiedziała, że rząd pracujemy nad rozwiązaniem problemu systemu emerytalnego.

– Nie jest to tylko kwestia wysokości emerytur, ale też w jaki sposób ten system ma być skonstruowany. Myślę, że w przyszłym roku będą konkrety w tej sprawie – mówiła Szydło.

Wicepremier podkreślała, że Polska ma silną pozycję w Unii Europejskiej i cały czas wzmacniamy naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

– Jesteśmy przeświadczeni o tym, że nasza pozycja międzynarodowa zależeć będzie od tego, w jaki sposób polski rząd będzie przedstawiał na arenie międzynarodowej polskie interesy. (…) Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, ale chcemy być traktowani na takich samych zasadach jak inni. To jest stanowisko polskiego rządu, które cały czas podkreślamy. Interes polskiej gospodarki, polskich obywateli, bezpieczeństwo Polski to są najważniejsze sprawy do rozmów z naszymi zagranicznymi partnerami. Musimy pamiętać, że Polska jest nasza wspólna, jest jedna i każdy z nas ma obowiązek dbać o jej przyszłość i bezpieczeństwo – mówiła Szydło.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Krościenka, Beata Szydło wzięła udział w uroczystej inauguracji letniego sezonu turystycznego spływu przełomem Dunajca.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 9,11-1; Ps 85,9.11-14; Mt 9,14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter