19 grudnia
środa
Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szydło: będziemy umacniać relacje pomiędzy Polską i Albanią

Ocena: 0
254

– Relacje pomiędzy Polską i Albanią są bardzo dobre; będziemy je rozwijać i umacniać – zadeklarowała w środę premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że Polska chce pomóc i włączyć się w proces negocjacyjny dot. przystąpienia Albanii do Unii Europejskiej.

fot.PAP/Paweł Supernak

W środę szefowa polskiego rządu spotkała się z premierem Albanii Edim Ramą, który przebywa w Warszawie z oficjalną wizytą.

–  W tym roku obchodzimy 80-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Albanią. Dzisiejsze rozmowy potwierdziły, że nasze relacje są bardzo dobre. Będziemy je rozwijać, będziemy je umacniać – powiedziała Szydło na wspólnej konferencji prasowej z premierem Albanii.

Jak poinformowała – podczas rozmów – omówione zostały obszary, w których oba państwa współpracują oraz te, w których ma nastąpić pogłębienie współpracy.

Szefowa polskiego rządu poinformowała także, że Polska chce pomóc i włączyć się w proces negocjacyjny dot. przystąpienia Albanii do Unii Europejskiej. –  Mamy doświadczenie (...) z procesu akcesji i będziemy służyli Albanii tym doświadczeniem, tak aby jak najszybciej i najlepiej przygotowała się do procesu rozpoczęcia negocjacji. Mamy nadzieję, że Komisja Europejska doceni te reformy, które Albania już wprowadziła – powiedziała Szydło.

Polska premier dodała, że z premierem Albanii rozmawiała również o możliwościach inwestycyjnych i doświadczeniach naszego kraju przy wprowadzaniu reform w służbie zdrowia oraz reform społecznych.

Anna Tustanowska, Aleksandra Rebelińska (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -