1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szydło: bardzo obiecujące perspektywy polsko-albańskiej współpracy gospodarczej

Ocena: 0
827

– Perspektywy polsko-albańskiej współpracy gospodarczej są bardzo obiecujące – powiedziała w środę premier Beata Szydło. Premier Albanii Edi Rama zachęcał polski biznes do budowania obiektów turystycznych w Albanii.

fot.PAP/Jacek Turczyk

Premier Beata Szydło wraz z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce premierem Albanii Edim Ramą zainaugurowali Forum Biznesu Polska – Albania w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

– To szczególny rok, bo świętujemy 80 – lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych polsko – albańskich. To bardzo dobry moment, by pogłębiać i rozszerzać nasze stosunki gospodarcze – powiedziała szefowa rządu.

Premier zwróciła uwagę na optymistyczne dane płynące z polskiej gospodarki. – W trzecim kwartale polska gospodarka rosła w tempie 4,9 proc.,  a motorem napędzającym PKB pozostawała konsumpcja, którą solidnie wspomógł eksport. To najwyższy wynik od 6 lat. Mam nadzieję, że ten wynik okaże się dodatkową zachętą dla albańskich inwestorów i spowoduje ożywienie w polsko – albańskich relacjach gospodarczych – powiedziała.

Zwróciła uwagę, na fakt, że Polska – ze względu na swój duży rynek wewnętrzny, wielkie inwestycje infrastrukturalne i rozwinięty rynek kapitałowy jest dobrym partnerem gospodarczym.

– Forum stwarza możliwość polskiej oferty eksportowej w różnych dziedzinach przemysłu jak np. budownictwo infrastrukturalne, energetyka, produkcja maszyn, jachtów solarnych, rynek żywnościowy. Tu warto zwrócić uwagę na oferty polskich firm, mamy się czym pochwalić – powiedziała.

Albański premier Edi Rama powiedział z kolei, że Albania jest krajem, w którym "każdy, kto dziś inwestuje, jutro może sporo zyskać". Premier Edi Rama zwrócił uwagę, że od stycznia br. liczba  polskich turystów odwiedzających Albanię wzrosła o 70 proc. rok do roku. Co ciekawe – podkreślił – coraz więcej Polaków, wraca do Albanii. Premier zachęcała polskich inwestorów do budowania własnych obiektów turystycznych w Albanii.

Małgorzata Dragan (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Pierwszy Piątek Miesiąca
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 21, 33-43. 45-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter