27 stycznia
czwartek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szkocki Episkopat: papież przyjedzie na konferencję klimatyczną w Glasgow

Ocena: 0
570

"Papież Franciszek na krótko przybędzie do Szkocji, głównie by wziąć udział w konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow" - poinformował w poniedziałek rzecznik tamtejszej konferencji biskupów. Przyznał, że z powodu ograniczeń czasowych nie będą możliwe inne punkty wizyty.

Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 31 października - 12 listopada br.

W wydanym komunikacie konferencja biskupów ze Szkocji z zadowoleniem przyjęła wiadomość o planach przyjazdu Franciszka. Jednocześnie biskupi zapewnili o swym modlitewnym wsparciu dla papieża, przebywającego w szpitalu po operacji.

Biskupi, jak zaznaczono w nocie, są "zachwyceni" wiadomością o tym, że ma on nadzieję na przyjazd do Szkocji i spotkają się z nim w Glasgow.

Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu aktywnie interesuje się problemem globalnych zmian klimatu. Na poprzednich szczytach klimatycznych papieża reprezentował sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. O zamiarze tym razem osobistego udziału w oenzetowskim szczycie klimatycznym COP-26 Franciszek wspomniał pierwszy raz na początku marca br. Jeśli papieska wizyta w Glasgow dojdzie do skutku, będzie to trzeci raz, gdy Ojciec Święty zagości w tym mieście. W 1982 r. był tu św. Jana Paweł II, a w 2010 r. Benedykt XVI.

W obradach Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu Stolica Apostolska może uczestniczyć mając status obserwatora.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Czwartek, III Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
albo wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy
Pan Bóg da Jemu tron ojca, Dawida
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 4, 21-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter