24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dmytro Kułeba: nie możemy zatrzymać wojny

Ocena: 0.5
550

Nie możemy zatrzymać wojny, jeśli nie zgadza się na to kraj, który ją rozpoczął - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba na konferencji prasowej po zakończeniu rozmów trójstronnych w tureckiej Antalyi z udziałem szefów MSZ Rosji i Turcji, Siergieja Ławrowa i Mevluta Cavusoglu.

fot.www.twitter.com

Jak wyjaśnił Kułeba, przyjechał do Turcji w dwóch celach, aby zorganizować korytarze humanitarne z i do Mariupola oraz wypracować porozumienie w sprawie 24-godzinnego zawieszenia broni. Minister Ławrow powiedział, że nie może zgodzić się na zielone korytarze, ale przekaże tę prośbę innym osobom odpowiedzialnym za decyzję w tej sprawie. Ukraiński szef MSZ dodał, że Ukraina się nie podda, a rosyjski plan inwazji okazał się błędem.

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że nie może zgodzić się na zielone korytarze, ale przekaże tę prośbę innym osobom odpowiedzialnym za decyzję w tej sprawie. Kułeba tłumaczył, że nie zrobiono postępów w sprawie zawieszenia broni, ponieważ zdaje się, że w Rosji są inne decyzyjne osoby.

Wierzę, że kiedy spotyka się dwóch ministrów spraw zagranicznych wypełniają oni z definicji misję negocjowania problemów pokoju i bezpieczeństwa, powierzoną im przez ich przywódców. Jestem gotów kontynuować zaangażowanie w zakończenie wojny na Ukrainie, przerwanie cierpienia ukraińskich cywilów i uwolnienie naszych terytoriów od sił rosyjskich

- przekazał ukraiński minister.

Następnie Kułeba zwrócił się po ukraińsku do obecnych na sali dziennikarzy z jego kraju. "Chcę jeszcze raz podkreślić, że Ukraina nie poddała się, nie poddaje się i nie podda się" - powiedział minister. Odnosząc się do chęci kontynuowania rozmów w formacie trójstronnym, minister MSZ Ukrainy skomentował:

spodziewałbym się, że w takim formacie strona rosyjska będzie gotowa do poważnej, konkretnej rozmowy, a nie powtarzania szeroko rozpowszechnionych i kłamliwych propagandowych haseł. To, czego dziś potrzebujemy to poważna konkretna rozmowa bez frazesów. Gdy strona rosyjska będzie gotowa do takiej dyskusji, ja również będę. Zrobię wszystko dla pokoju.

Konferencję prasową po czwartkowym spotkaniu zorganizował także minister Ławrow.

Zobacz:

Trzy żądania Stolicy Apostolskiej wobec Rosji

Prezydent Ukrainy: nie zniszczycie naszej wiary w Ukrainę i w Boga

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter