29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Strefa Gazy: 220 tys. osób potrzebuje wsparcia

Ocena: 0
385

Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) apeluje o wsparcie finansowe, aby móc zareagować na kryzys humanitarny w Strefie Gazy. Dyrektor tej agencji na Europę, Marta Lorenzo, informuje, że brakuje praktycznie wszystkiego: wody pitnej, żywności, schronienia. UNRWA zorganizowała już 92 tymczasowe ośrodki w szkołach Strefy Gazy, gdzie przebywa ponad 220 tys. osób.

fot. PAP/EPA

To bardzo wielkie wyzwanie, bo nie byliśmy przygotowani na tak wielki kryzys – podkreśla Lorenzo w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Zaapelowaliśmy o pilne udzielenie wsparcia finansowego, aby zaspokoić te najbardziej podstawowe potrzeby, ale przede wszystkim potrzebujemy otwarcia dostępu dla pomocy humanitarnej, otwarcia przejść granicznych, abyśmy mogli sprowadzić do Strefy Gazy żywność, wodę, paliwo i je dystrybuować. Prosimy o 104 miliony dolarów, aby zaspokoić podstawowe potrzeby. Trzeba zrozumieć, że zanim zaczął się ten kryzys, ludzie w Gazie byli już bardzo, bardzo biedni, w trudnej sytuacji. 80 populacji Gazy

– mówi kobieta.

Więc nie chodzi tylko o odpowiadanie na ten kryzys, ale o pomaganie społeczeństwu, które już wcześniej znajdowało się w bardzo, bardzo trudnej sytuacji. W związku z tym chciałbym podkreślić, że możliwe jest przekazywanie darowizn za pośrednictwem naszej strony internetowej UNRWA.org. Te darowizny, kiedy dotrą, pozwolą nam kontynuować dostarczanie pomocy tym ludziom, którzy żyją w bardzo, bardzo trudnych warunkach. Wystarczy sobie wyobrazić, jak wyglądają obecne tymczasowe ośrodki; pomyśleć, że szkoła w jeden dzień zmienia się w ośrodek, zapełnia się mieszkańcami. Brakuje choćby łazienek. Tak więc choć finanse, o które apelujemy, nie mogą zmniejszyć cierpienia psychicznego, to przynajmniej mogą przyczynić się do zaspokojenia podstawowych potrzeb.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter