6 marca
sobota
Rózy, Jordana, Agnieszki
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spodziewana reakcja po słowach marszałka Senatu RP

Ocena: 1.4
651

Do Biura Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wpłynęło pismo o ukaranie marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego za jego wyrażone publicznie insynuacje dotyczące stanu zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Fot. pixabay.com/CCO

Pismo reagujące na słowa marszałka Grodzkiego - słowa tym bardziej niestosowne, że sam jest lekarzem - skierowało do NROZ NIL stowarzyszenie "Godność". Jego złożenie potwierdziła Naczelna Izba Lekarska w komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej informując także, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z przepisami ustawy o izbach podejmie właściwe czynności.

Chodzi o wypowiedź Tomasza Grodzkiego w Radiu Zet po tym, jak - po złożeniu przez Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie projektu nowelizacji przepisów w sprawie ustroju sądów - prezes PiS w rozmowie z PAP wyraził nadzieję powstrzymania w ten sposób "wysadzenia w powietrze wymiaru sprawiedliwości". Prezes Kaczyński dodał również, że "po tym, co się zaczęło dziać w ostatnich tygodniach, to już właściwie jest anarchia".

Marszałek Senatu kilka dni potem reagując w Radiu Zet na wspomniane słowa życzył prezesowi PiS szybkiego powrotu do zdrowia.

Jak się bierze silne leki przeciwbólowe, (to) naprawdę umysł człowieka reaguje trochę inaczej, więc na miejscu pana prezesa zająłbym się szybkim powrotem do zdrowia, do działalności i do pracy

- dodał. Dopytywany, czy jako lekarz sugeruje, że prezes Kaczyński ma zaburzone postrzeganie rzeczywistości, bo bierze leki przeciwbólowe w związku z tym, że miał operację kolana, marszałek Senatu odparł, że wszystkie leki mają działania uboczne, przeciwbólowe również.

Jak człowiek jest na zwolnieniu, nie powinien zajmować się pracą, a pracą prezesa Kaczyńskiego jest polityka. I powinien jak najszybciej wracać do zdrowia – czego mu szczerze życzę. Natomiast takie doraźne komentowanie, i to w sposób dość ostry, w mojej ocenie jest nieuzasadnione

– podkreślił Grodzki.

Wg informacji TVP Info w piśmie stowarzyszenia "Godność" do rzecznika zawodowego izby lekarskiej zarzucono Grodzkiemu naruszenie art. 47 konstytucji, ustawy o zawodach lekarza, Kodeksu etyki lekarskiej, a także ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

W piśmie wskazano m.in., że Tomasz Grodzki "nieuprawnienie pozyskując niezweryfikowane dane chorobowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wypowiadał się publicznie w sprawach objętych tajemnicą lekarską, co do przyjmowania przez niego leków przeciwbólowych, skutków ubocznych przyjmowanych leków, aktywności w czasie korzystania ze zwolnienia lekarskiego, publicznych rekomendacji lekarskich choremu, który nie był i nie jest jego pacjentem".

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 marca

Sobota, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:
«Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 15,1-3.11-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 6 marca par. Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustach



E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy



Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -



Newsletter