25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Smogorzewski prosi o przebaczenie. Kukiz: "Co musiało się dziać w ratuszu?"

Ocena: 0
1136

To jest porażające, że takich włodarzy mamy w Polsce mnóstwo - tak lider Kukiz'15 Paweł Kukiz odniósł się w poniedziałek do sprawy prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. "Jeśli on mówi takie rzeczy publicznie, to nie chcę rozwijać wątku, co musiało się dziać w ratuszu" - dodał Kukiz.

fot. LTVLegionowo, Youtube

W piątek wieczorem prezydent Legionowa Roman Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie - miało to związek z jego wypowiedziami podczas tego spotkania wyborczego, gdzie padały seksistowskie żarty pod adresem kandydatek jego komitetu do rady miasta.

>>> Czytaj więcej: "Narracja opozycji legła w gruzach" - WIDEO

Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju". W piątek wieczorem rzecznik PO poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie. W sobotę politycy PiS zaapelowali o odwołanie Grabca z funkcji rzecznika PO.

O sprawę Smogorzewskiego był pytany w radiu RMF FM Paweł Kukiz. "Ja nie wchodzę w takie brudy, niechętnie. To jest też porażające, że takich włodarzy mamy w Polsce mnóstwo, którzy sobie zrobili prywatne gniazdka, prywatne księstwa. (...) Gdyby marszałek Tyszka nie upublicznił tego zdarzenia, to ja panu gwarantuję, że Platforma ani PiS (...) unikałaby tego tematu, bo przecież PiS ma również takich ancymonów" - powiedział Kukiz.

"Jeśli on (Smogorzewski - red.) takie rzeczy mówi publicznie, to ja nie chcę rozwijać wątku, co tam się w tym ratuszu musiało dziać" - dodał.

Kukiz dodał, że obejrzał zamieszczony na Facebooku filmik Smogorzewskiego, w którym ten wyjaśniał obecną sytuację. "On tłumaczy się, kaja i pyta, czy jeden wieczór może przekreślić człowieka. Mówi, że dla dobra rodziny powinien zrzec się kandydowania, ale dla dobra małej ojczyzny - on tego nie zrobi. Ja panu Smogorzewskiemu powiem, że jeden wieczór jest w stanie zniszczyć człowieka, tak jak np. w jeden wieczór jakiś idiota może pobić swojego sąsiada czy zamordować człowieka" - powiedział Kukiz.

"Ja już rozumiem ma czym polega to dobro małej ojczyzny. Dobro małej ojczyzny polega na tym, by jeszcze Smogorzewski zdołał przez następną kadencję dobić do dziesięciu milionów w nieruchomościach" - dodał. Kukiz pytany o to, czy w ruchu Kukiz'15 są same "porządne osoby" odparł: "Mam nadzieję, że tak, że wszyscy są porządni. Ja za siebie mogę ręczyć" - mówił.

W niedzielę Smogorzewski opublikował na Facebooku film, w którym zwraca się do mieszkańców Legionowa. "Trwa brudna, polityczna wojna. Z ogólnopolskich mediów docierają do was nieprawdziwe informacje na mój temat. Znacie mnie od wielu lat, niektórzy od urodzenia. Wiecie, że jak każdy człowiek nie jestem doskonały, robię błędy. Ale czy jeden wieczór i kilka niedobrych zdań - za które jeszcze raz szczerze przepraszam - powinny przekreślić człowieka i nasze wspólne, szesnastoletnie dokonania w Legionowie? Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuca kamieniem" - powiedział.

Prezydent Legionowa stwierdził, że dla dobra jego rodziny, "pewnie powinien zrezygnować". "Ale nie mogę tego zrobić dla mojej małej ojczyzny, miasta Legionowa, które szczerze kocham" - dodał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)