8 czerwca
czwartek
Medarda, Maksyma, Seweryna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Salon Dziennikarski: Poznać prawdę

Ocena: 0
3157

O przesłuchaniu Donalda Tuska w Prokuraturze Krajowej, działalności Fundacji „Otwarty Dialog” oraz obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozmawiali ks. Henryk Zieliński („Idziemy”), Magdalena Ogórek (TVP), mec. Marek Markiewicz oraz Stanisław Janecki („Sieci Prawdy”). Program 5 sierpnia prowadził Michał Karnowski.

fot. PAP/Marcin Obara

 

Mec. Marek Markiewicz

Prokuratura oceni

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że przesłuchanie Donalda Tuska w Prokuraturze Krajowej powinno się odbyć. Mnóstwo ludzi zadaje sobie dziś pytanie, jak to możliwe, że dokonały się takie nieprawidłowości w związku z sekcją zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, jak to ujawniają ostatnie ekshumacje. Premier podlega pewnej kontroli społecznej, ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. Chciałbym, aby Donald Tusk rzeczywiście nie miał powodów, żeby się czegokolwiek obawiać – jak nas o tym wielokrotnie zapewnia. Ale niech postępowanie prawne wykaże, że lot był dobrze zabezpieczony, że wszystkie służby były znakomicie przygotowane. Na szefie administracji rządowej ciąży obowiązek zapewnienia, by państwo funkcjonowało w pełni.

 

Magdalena Ogórek

Zagraniczne lobby w Polsce

Fundacja „Otwarty Dialog” powinna być bardzo dokładnie sprawdzona pod kątem tego, czy jej działalność nie zagraża bezpieczeństwu naszego kraju. To zadziwiające, dlaczego ta fundacja otrzymała koncesję na handel z ramienia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Myślę, że na pytanie, czy wisi nad Polską wojna hybrydowa, możemy już odpowiedzieć twierdząco. Paliwem i osłoną dla „opozycji totalnej” są właśnie dziwnej proweniencji fundacje.

 

Ks. Henryk Zieliński

Na czym zależy filantropom?

Tego rodzaju fundacje działają, korzystając z zagranicznych i krajowych funduszy. Łączy je wspólna idea „społeczeństwa otwartego”. Nierzadko są wzajemnie powiązane i mają jeden ośrodek decyzyjny. Ich cechą charakterystyczną jest także to, że często działają pod szyldem dobroczynności. Nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się niedawno książka o jednym z największych filantropów, George’u Sorosie: „Najniebezpieczniejszy człowiek świata”. W mediach możemy usłyszeć o jego powiązaniach również z fundacją „Otwarty Dialog”. Ludzie będący na szczycie fundacji, o jakich mowa, bardzo zręcznie wciągają do współpracy polityków. Także tych z prawej strony.

 

Stanisław Janecki

Fatalne przemówienie

Hanna Gronkiewicz-Waltz, porównując dzisiejszych demonstrantów politycznych do powstańców warszawskich, popełniła wielki nietakt. Bo jak można zrównywać wysiłek walki całego pokolenia wychowanego przez II Rzeczpospolitą, jego przywiązanie do idei niepodległości (także wtedy, kiedy obca armia stała po drugiej stronie Wisły, a druga była w mieście) do tego, co możemy teraz obserwować na ulicach naszych miast? Tamci ludzie godzili się, że stracą życie. Ci, którzy manifestują w imię jakichś interesów i przez kogoś napuszczeni, ryzykują co najwyżej, że spóźnią się do domu na kolację.

 

***
SALON DZIENNIKARSKI (wcześniej Salon Dziennikarski Floriańska 3) to wspólna audycja publicystyczna Radia Warszawa, Tygodnika Idziemy i portalu wPolityce.pl. Kolejne odcinki emitują w sobotnie poranki o godz. 9:15 Radio Warszawa (106,2 FM) i TVP Info. Można jej słuchać na żywo w internecie – na stronie Radia Warszawa oraz oglądać – na stronie TVP Info.

Poprzednie wydania Salonu dostępne są w naszym archiwum Audio.

Audycję transmituje lub retransmituje kilkanaście innych lokalnych stacji radiowych: Katolickie Radio Podlasie w Siedlcach, Radio Nadzieja w Łomży, Radio Głos w Pelplinie, Radio Rodzina we Wrocławiu, Radio Via z Rzeszowa, Katolickie Radio FIAT w Częstochowie, Radio Plus Legnica, Radio eM Kielce, Radio Doxa FM w Opolu, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Katolickie Radio Londyn oraz Katolickie Radio Zamość.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 czerwca

Piątek - IX Tydzień zwykły
Pan dźwiga poniżonych.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter