27 stycznia
piątek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Salon Dziennikarski: Czas rozliczeń

Ocena: 0
2894

Nagła zmiana stanowiska PO wobec przyjmowania uchodźców w Polsce, dalsza polityka rządu, a także powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji to niektóre z tematów „Salonu Dziennikarskiego” z 13 maja. Audycję prowadził Jacek Karnowski.

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

 

Piotr Semka

PO bliżej PiS

„Jestem za tym, żeby [uchodźcy] nie przyjeżdżali do Polski” – powiedział 9 maja Grzegorz Schetyna reporterowi TVP Info. Dopytywany potwierdził, że jest to stanowisko całej Platformy Obywatelskiej. PO jest rozedrgana między nastrojami społecznymi, które przychylają się do linii prezentowanej przez rząd Beaty Szydło. Największa partia opozycyjna jest miękka jak lód na słońcu wobec politycznej poprawności. Bardzo charakterystyczna scena miała miejscu w radiu TOK FM, gdzie Jacek Żakowski po prostu rugał Schetynę za to, że ośmielił się odejść od kanonu politycznej poprawności. Lider dużej partii wił się jak uczniak przed srogim dyrektorem.

PiS powinien jednak pamiętać, że PO zbliża się w sondażach. Jeżeli ten proces się utrzyma, to w wyborach, w których ordynacja premiuje tego, kto ma wysokie wyniki, PO może zdobyć więcej miejsc w parlamencie, niż ma teraz.

Powinna nastąpić rekonstrukcja rządu. W kilku resortach widzę polityków wypalonych, zmęczonych, pozbawionych świeżego spojrzenia. Premier trafnie mówi, że rekonstrukcji nie robi się pod naciskiem mediów, ale też sama powinna wybrać odpowiedni moment. Była już taka szansa na początku roku, gdy Jarosław Kaczyński rozwiązał kryzys sejmowy – wtedy były dobre nastroje w PiS-ie. Nie wolno zwlekać.

 

Ryszard Makowski

Droga rozliczeń

Sukcesy gospodarcze rządu PiS-u są ewidentne, choćby najniższe w III RP bezrobocie – 7,7 proc., a ostatnio podwyższenie ratingu. Ale też wydaje mi się, że nareszcie PiS zaczyna iść w kierunku, który jest od niego oczekiwany. Wyborcy szli do urn z nadzieją, że PiS rozliczy afery z czasów poprzedniej ekipy. Jeżeli rządząca partia chce utrzymać elektorat, musi iść tą właśnie drogą.

 

Witold Gadowski

Koniec z nietykalnością?

Mam nadzieję, że działania śledczych dotyczące tzw. dzikiej reprywatyzacji dosięgną także Hanny Gronkiewicz-Waltz i skończy się wreszcie przekonanie, że po Okrągłym Stole, pomimo zmian rządzących koalicji, trwa prawo: my nie tykamy was, wy nie tykacie nas. Do tej pory, nawet gdy pewni politycy zdobyli majątek ewidentnie nieuczciwie, byli nietykalni. Jeżeli ten proces zostanie przerwany, wróżę PiS-owi długie rządy. Natomiast ludzie nie wybaczą PiS-owi, jeżeli jego członkowie zaczną kraść i nie rozliczą złodziei.

 

ks. Henryk Zieliński

Do Egiptu nie jedź sama

Zatrwożyłem się, kiedy przesłuchałem w internecie nagranie rozmowy Magdaleny Żuk z jej chłopakiem. On wiedział, że to nagrywa; czy ona wiedziała – nie wiem. Wydaje mi się to dziwne. Natomiast druga sprawa, nie osądzając tej kobiety: znam trochę kraje arabskie i proszę – kochane panie, jeżeli nas oglądacie, wyjazd samotnej kobiety na wczasy do kraju arabskiego to proszenie się o nieszczęście.

 

***
SALON DZIENNIKARSKI (wcześniej Salon Dziennikarski Floriańska 3) to wspólna audycja publicystyczna Radia Warszawa, Tygodnika Idziemy i portalu wPolityce.pl. Kolejne odcinki emitują w sobotnie poranki o godz. 9:15 Radio Warszawa (106,2 FM) i TVP Info. Można jej słuchać na żywo w internecie – na stronie Radia Warszawa oraz oglądać – na stronie TVP Info.

Poprzednie wydania Salonu dostępne są w naszym archiwum Audio.

Audycję transmituje lub retransmituje kilkanaście innych lokalnych stacji radiowych: Katolickie Radio Podlasie w Siedlcach, Radio Nadzieja w Łomży, Radio Głos w Pelplinie, Radio Rodzina we Wrocławiu, Radio Via z Rzeszowa, Katolickie Radio FIAT w Częstochowie, Radio Plus Legnica, Radio eM Kielce, Radio Doxa FM w Opolu, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Katolickie Radio Londyn oraz Katolickie Radio Zamość.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Piątek, III tydzień zwykły
Powierz Panu swą drogę, *
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter