25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rafalska: Chcemy wesprzeć rodziców samotnie wychowujących dzieci

Ocena: 0
588

Chcemy wesprzeć rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci – powiedziała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ciągu trzech lat działalności resortu wydatki związane ze świadczeniami dla samotnych rodziców wzrosły trzykrotnie.

fot. PAP/Leszek Szymański

"Chcemy wesprzeć rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci, ale przy okazji chciałam powiedzieć, że nakłady na samotnych rodziców w 2015 wyniosły 2,45 mld zł, w 2017 roku wszystkie wydatki związane ze świadczeniami adresowanymi do samotnych rodziców – głównie samotnych mam – wzrosły trzykrotnie i są na poziomie 7 mld zł" – powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Rafalska podkreśliła, że nigdy wcześniej żaden inny rząd nie wspierał rodziców samotnych tak jak rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wymieniła tu m.in. przywrócenie funduszu alimentacyjnego, zaznaczyła również, że rząd podejmuje "absolutnie wszelkie systemowe rozwiązania, żeby poprawić ściągalność alimentacyjną".

Szefowa MRPiPS przypomniała, że od 1 stycznia będzie obowiązywał tzw. solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych.

"Chcemy budować nowoczesny system wsparcia osób niepełnosprawnych, system, który uzupełniałby te systemowe braki. Mówimy tu o wsparciu osób niepełnosprawnych i rehabilitacji społecznej, zawodowej, ale też leczniczej i o promowaniu rozwiązań nowatorskich" – powiedziała Rafalska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -