28 września
środa
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent Meksyku: Nie zapłacimy za mur na granicy z USA

Ocena: 0
474

Prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto powiedział w środę, że nie akceptuje decyzji Donalda Trumpa ws. budowy muru na granicy. Powtórzył, że jego kraj nie poniesie żadnych kosztów z tego tytułu.

fot. PAP/EPA/MEXICAN PRESIDENCY / HANDOUT

W telewizyjnym orędziu Peña Nieto podkreślił: "Żałuję i nie akceptuję decyzji Stanów Zjednoczonych w sprawie budowy muru". Dodał, że Meksyk "okazuje (szacunek) i domaga się szacunku, na który zasługuje jako suwerenne państwo".

Prezydent Meksyku nie odniósł się do doniesień, jakoby miał odwołać swą wizytę w Waszyngtonie zaplanowaną na 31 stycznia.

Wcześniej w środę wysoki rangą urzędnik, który chciał zachować anonimowość, powiedział agencji Associated Press, że administracja prezydenta Peña Nieto "rozważa" taką możliwość.

Minister spraw zagranicznych Meksyku Luis Videgaray, który wraz z ministrem gospodarki przebywa z dwudniową wizytą w Waszyngtonie, ostatecznie potwierdził w czwartek, że do spotkania obu prezydentów dojdzie.

Peña Nieto obiecał wszystkim Meksykanom mieszkającym w USA wsparcie. "Nasi obywatele nie są pozostawieni sami sobie. Meksykański rząd zapewni im poradę prawną i ochronę".

Wypowiedź prezydenta Meksyku jest reakcją na podpisanie przez Donalda Trumpa w środę dekretu o budowie muru na granicy z Meksykiem. Budowa muru, który miał powstrzymać napływ imigrantów i podnieść stan bezpieczeństwa narodowego, była jedną ze sztandarowych obietnic wyborczych Trumpa. Prezydent USA głosi, że na razie za budowę zapłacą amerykańscy podatnicy, ale w ostatecznym rozrachunku Meksyk zrefunduje te koszty. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter