10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent Duda: Moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków

Ocena: 2.55
926

Prezydent zaznaczył, że podczas spotkań ludzie często mówią mu o tym, że w Polsce jest wiele podziałów, „że są spory, czasami za ostre, że przenoszą się one do domów, rodzin, przejawiają się przy rodzinnych spotkaniach”.

Proszę was, jest konieczne, byśmy starali się prowadzić politykę w taki sposób, by każdy czuł się uszanowany

- zaapelował prezydent.

Jak mówił, emocje w polityce są i czasem sam tego doświadcza. „Nie wszyscy ze wszystkiego są zadowoleni. Niektórym słusznie obniżono choćby świadczenia emerytalne, bo im się nie należały te tysiące złotych, które dostawali za służbę obcemu mocarstwu, jakim była Moskwa, za służbę tamtej władzy i tamtemu ustrojowi, i bardzo często za prześladowanie Polaków” – tłumaczył prezydent.

Stwierdził, że „to był skandal, że mieli takie świadczenia, podczas gdy zwykły człowiek, który całe życie ciężko przepracował i często walczył o wolną Polskę, miał skromne świadczenia”. „Zwyczajnie im się to nie należało i dostali takie, jakie są średnie, zwykłe (świadczenia - PAP). To jest chyba właśnie sprawiedliwość, to jest chyba właśnie sprawiedliwa Polska, która nie pozwala nagradzać tych, którzy okazali się w jakimś czasie niegodni, żeby nie użyć mocniejszego słowa” - powiedział.

Dodał, że trzeba cały czas myśleć o tych pozostałych, którzy ciężko pracowali. „To jest nasze najważniejsze zadanie na najbliższe lata. I to, żeby w sposób spokojny prowadzić debatę polityczną i z szacunkiem dla każdego człowieka. To także jest nasze wielkie zadanie" - akcentował.

Prezydent Duda zaapelował do kontrkandydatów w wyborach prezydenckich, „żebyśmy prowadzili uczciwą kampanię, żebyśmy zachowywali się w taki sposób, by szanować godność drugiego człowieka, drugiego kandydata”.

Proszę o to także i was wszystkich: pokażmy, że można z klasą prowadzić politykę, nawet, jeżeli jest polityczny spór. To niezwykle ważne. Proszę, żebyśmy wyznaczali te standardy.

Polska jest naszym wielkim zadaniem, podjęliśmy je, realizujemy je i wierzę w to, że będziemy je realizowali z powodzeniem jeszcze przez najbliższe lata. Wierzę w to głęboko – że, działamy dobrze dla Rzeczypospolitej i wierzę w to głęboko, że nasi rodacy to docenią, docenią to w większości, ponieważ ta polityka jest prowadzona dla nich. Chciałbym, żebyśmy taką politykę przez najbliższe lata mogli prowadzić

- powiedział prezydent.

„Polska jest naszym wielkim zadaniem, ale jeszcze większym naszym zadaniem są nasi rodacy. To dla nich wstajemy rano po to, by ruszyć do pracy, do służby dla Rzeczypospolitej. Nigdy nam o tym nie wolno zapomnieć” - podkreślił prezydent, dziękując Polakom, że przypominają mu o tym, przychodząc na spotkania.

„Tak, dalej ruszam w trasę. Tak, DudaBus wraca na swoje tory” - zapowiedział prezydent. Zaprosił wszystkich na spotkania, które będą obywały się w całej Polsce. „Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę, która jest ważna, bo pozwala naprawiać Rzeczpospolitą i robić to, co jest istotne dla ludzi” - oświadczył Duda.

Po zakończeniu konwencji, prezydent udał się do bocznej sali w Hali Expo. Zgromadzili się w niej jego zwolennicy, którym nie udało się wejść na główną salę wydarzenia.

W krótkim wystąpieniu Duda podkreślił, że nie chce, by Polska była okradana, by była oszukiwana, by była traktowana jak "jakieś państewko”. „Polska jest dużym europejskim państwem i ma zajmować takie miejsce, jakie się jej należy” - oświadczył prezydent. Uczestnicy spotkania zaczęli skandować: „tu jest Polska”.

Tak, tu jest Polska. Tu jest Polska i będzie. Ale też jest to, o co państwa proszę. To ma być taka Polska, która jest Polską dla każdego. Sprawiedliwa, bez nieusprawiedliwionych korzyści. Sprawiedliwa dla każdego. Także dla tych, którzy myślą inaczej, bo mają do tego prawo. To jest wolność, że każdy może wyznawać to, co mu się podoba. Może mieć taką religię, w jaką wierzy, w to, co wierzy, może hołdować takiej ideologii, jaka jest mu bliska i ma do tego prawo

- mówił Duda. Jak podkreślił, to właśnie jest fundamentalna zasada demokracji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter