25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premier o zobowiązaniach PiS: tak długo jak my będziemy rządzić, wystarczy środków... na wszystko

Ocena: 0
836

Tak długo, jak my będziemy rządzić, wystarczy środków na cele społeczne, na infrastrukturę, drogi lokalne, na bezpieczeństwo - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Zakopanego.

fot. PAP/Grzegorz Momot

Morawiecki podkreślał, że dla Zakopanego i sąsiadujących gmin PiS przygotowało inwestycje zawarte w pięciopunktowym programie, obejmującym m.in. walkę ze smogiem i nakłady na termomodernizację, inwestycje w obiekty sportowe, place zabaw oraz domy seniora, nakłady na odnowienie dworców kolejowych i połączeń autobusowych, inwestycje w drogi lokalne, przeznaczenie 4 mld zł na internet w całej Polsce oraz poszerzenie budżetu obywatelskiego.

Szef rządu odniósł się także do zawartej we wtorek przez Polski Fundusz Rozwoju umowy ws. przejęcia 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA. Jak zaznaczył za rządów PO-PSL dochodziło do wyprzedaży majątku państwowego, a obecny rząd PiS odkupuje bo z pieniędzy pozyskanych z uszczelniania ściągalności podatku VAT.

"Dzisiaj ogromna większość pieniędzy, którą przeznaczamy na inwestycje, jest możliwa do przeznaczenia dlatego, że skutecznie walczymy z mafiami VAT-owskimi, że potraktowaliśmy państwo polskie jako nasz największy skarb" - mówił premier.

"Nasze zobowiązanie PiS jest takie: tak długo, jak my będziemy rządzić, wystarczy środków na cele społeczne, tak długo jak będziemy rządzić, to wystarczy środków na cele infrastrukturalne, drogi lokalne, budowę dróg ekspresowych, tak długo jak my będziemy rządzić, wystarczy środków na bezpieczeństwo, posterunki policyjne" - oświadczył szef rządu. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

"Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie."

Dziś w Kościele: wtorek, XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątowów
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 13,2.5-18  Ps 15,1-5   Mt 7,6.12-14
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)