1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premier leci helikopterem do szpitala w Warszawie

Ocena: 0
1448

– Decyzja o przewiezieniu premier Beaty Szydło do szpitala w Warszawie została podjęta w porozumieniu z szefową rządu. Zadecydowały o tym względy medyczne i logistyczne – powiedział wicedyrektor szpitala w Oświęcimiu Andrzej Jakubowski.

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Jakubowski powiedział, że premier przeszła po wypadku kompleksowe badania w Oświęcimiu. – Wykonaliśmy wszelkie badania pacjenta, które są zgodne ze standardem leczenia pacjenta po urazie, łącznie ze szczegółowymi badaniami obrazowymi. (…) Zawsze w takim przypadku wykonuje się badania głowy i tułowia. Pacjent w urazie wielomiejscowym powinien być szczegółowo zdiagnozowany. (...) Stan pani premier był stabilny. Nie ma żadnego bezpośredniego zagrożenia. Jest z nią pełny kontakt – dodał.

Wicedyrektor powiedział, że po przywiezieniu do lecznicy w Oświęcimiu premier czuła dolegliwości bólowe, ale „istotnych skarg nie zgłaszała”. Jakubowski przyznał, że trudno mu odpowiedzieć na pytanie, jak długo Beata Szydło będzie przebywała w szpitalu. – W pierwszym dniu nie można nic takiego powiedzieć – dodał.

Wicedyrektor powiedział, że w oświęcimskim szpitalu nadal przebywają inni poszkodowani – kierowca limuzyny oraz oficer BOR. – Są dalej w szpitalnym oddziale ratunkowym. Jest prowadzona diagnostyka i postępowanie lecznicze. Mają urazy wielomiejscowe, szczególnie kończyn. (…) Na pewno obrażenia są faktem. Więcej będziemy wiedzieli po szczegółowych badaniach i decyzjach ortopedycznych – powiedział.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Pierwszy Piątek Miesiąca
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 21, 33-43. 45-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter