28 października
środa
Szymona, Tadeusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polscy żołnierze na manewrach NATO w Gruzji

Ocena: 0
1607

W Gruzji rozpoczęły się w środę manewry wojskowe NATO i krajów partnerskich, Noble Partner 2018. Gruziński resort obrony poinformował, że w ćwiczeniach weźmie udział ok. 3 tys. żołnierzy z 13 krajów, w tym z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Polski. Minister obrony Gruzji Lewan Izoria oświadczył, że manewry Noble Partner są organizowane w jego kraju już po raz czwarty. Jak dodał, w tym roku "zwiększono liczbę państw i liczbę wojskowych, którzy wezmą udział w ćwiczeniach".

fot. spc. Hubert Delany, defense.gov

"Po raz kolejny potwierdza to rosnące wparcie dla Gruzji ze strony USA i innych krajów, będących członkami NATO i partnerami Sojuszu" - dodał. Minister zaznaczył, że manewry mają na celu wzmocnienie pokoju i stabilności w regionie. Gruzja od lat ubiega się o członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim.

W manewrach uczestniczy ok. 1300 żołnierzy z Gruzji, 1170 z USA i ok. 500 wojskowych z pozostałych krajów. Oprócz Gruzinów, Amerykanów, Brytyjczyków, Niemców Francuzów i Polaków mają ćwiczyć wojskowi z Estonii, Litwy, Norwegii, Turcji, Ukrainy, Azerbejdżanu i Armenii. 

Siły zbrojne USA przerzuciły do Gruzji na czas ćwiczeń transportery opancerzone Stryker, pięć czołgów Abrams (M1A2) oraz bojowe wozy piechoty Bradley. W manewrach wykorzystane będą też amerykańskie śmigłowce AH-64 Apache i UH-60 Black Hawk. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 października

Środa, XXX Tydzień zwykły
+ Święto świętych Apostołów Szymona i  Judy Tadeusza
Cały tłum starał się Go dotknąć, poniewa moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,19-22; Ps 19,2-5;Łk 6,12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter