21 września
sobota
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zaapelował o modlitwę w intencji pokoju w Korei

Ocena: 0
1898

Po wygłoszeniu katechezy głównej Franciszek nawiązał do rozpoczynających się pojutrze rozmów między dwoma państwami koreańskimi, apelując o modlitwę w intencji ich pomyślnego przebiegu.

fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

W najbliższy piątek, 27 kwietnia, w Panmundżom odbędzie się szczyt międzykoreański, w którym wezmą udział przywódcy dwóch Korei, Pan Moon Jae-in i Pan Kim Dzong Un. Spotkanie to będzie sprzyjającą okazją do podjęcia transparentnego dialogu i konkretnej drogi pojednania oraz odnowionego bractwa, aby zagwarantować pokój na Półwyspie Koreańskim i na całym świecie.

Żarliwie pragnący pokoju naród koreański zapewniam o mojej osobistej modlitwie i bliskości całego Kościoła. Stolica Apostolska towarzyszy, wspiera i zachęca do wszelkich inicjatyw użytecznych i szczerych na rzecz budowania lepszej przyszłości, w duchu spotkania i przyjaźni między narodami. Tym, którzy mają bezpośrednią odpowiedzialność polityczną, proszę o odwagę nadziei, stając się budowniczymi pokoju. Jednocześnie zachęcam ich do ufnego kontynuowania z ufnością podjętej drogi dla dobra wszystkich. A ponieważ Bóg jest Ojcem wszystkich i jest Ojcem pokoju zachęcam do odmówienia „Ojcze nasz”, do Ojca wszystkich w intencji narodu koreańskiego, zarówno za tych, którzy mieszkają na południu jak i na północy. „Ojcze nasz…”

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 września

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany"

Dziś w Kościele: piątek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienia świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 6,2c-12, Ps 49. Łk 8,1-3
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do oglądania filmów prezentowanych w ramach Lata z SalveNet - wspólnego projektu SalveNet i portalu idziemy.pl.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -