24 kwietnia
wtorek
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nikaragua: prezydent Ortega spotkał się z biskupami Ameryki Środkowej

Ocena: 0
2527
Prezydent Nikaragui Daniel Ortega złożył wizytę w nuncjaturze apostolskiej w stolicy kraju – Managui, gdzie spotkał się ze zwierzchnikami Kościoła katolickiego w Ameryce Środkowej.
20141127 10:25
ts / Managua (KAI), mz
  
Według informacji gazety „La Prensa” z 25 listopada, w spotkaniu – obok dwóch kardynałów z Nikaragui: Leopoldo Brenesa Solórzano i Miguela Obando Bravo – uczestniczył też przewodniczący Sekretariatu Biskupów Ameryki Środkowej (SEDAC) abp Jose Domingo Ulloa z Panamy oraz abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Oficjalny komunikat rządowy mówi o „serdecznej atmosferze spotkania”.

W ostatnim okresie Kościół w Nikaragui był niezadowolony z kontaktów z lewicowym rządem. Po spotkaniu Konferencji Biskupów z Ortegą w maju br. z kręgów zbliżonych do episkopatu informowano, że w wielu poruszonych wówczas sprawach nic się nie zmieniło.

Po latach zamrożonych stosunków przedstawiciele nikaraguańskiej konferencji episkopatu oraz rządu Ortegi odbyli w maju kilkugodzinne spotkanie. Biskupi naciskali wówczas m.in. na gruntowną reformę kontrowersyjnego systemu wyborczego. Ortega, który jest prezydentem już trzecią z rzędu kadencję, rządzi od 2007 roku. Odkąd w 2008 roku episkopat skrytykował sfałszowane wybory komunalne, Ortega odmawiał wszelkich rozmów z biskupami.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły