25 stycznia
wtorek
Pawła, Miłosza, Elwiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nasz papież, nasza Europa

Ocena: 0
959

„Budując »wspólny europejski dom« trzeba uznać, że gmach ten winien się opierać także na wartościach, które objawiły się w pełni w tradycji chrześcijańskiej. Świadomość tego przynosi korzyść wszystkim.”

To nie jest cytat z podpisanej w tych dniach w Rzymie nowej Deklaracji Europejskiej. To cytat z Jana Pawła II. Ten numer tygodnika wychodzi z datą 2 kwietnia, trudno więc nie odnieść się do rocznicy śmierci Jana Pawła II. Te tysiące Polaków, które były wtedy w Rzymie, nie miały wątpliwości, że są częścią europejskiego świata. I że drzwi do niego otworzył nam na nowo właśnie Jan Paweł II. Bo kiedy jeszcze nie marzyliśmy o Unii Europejskiej, już rzymską pielgrzymką oswajaliśmy Europę. Czy jest w Polsce rodzina, z której nikt nigdy nie pojechał do Rzymu, do „naszego papieża”?

I trudno w tym numerze, już po zakończeniu obchodów 60. rocznicy Traktatów Rzymskich, nie odnieść się do wizji Europy kreślonej przez tego samego Jana Pawła II przez blisko 27 lat posługi. I nie tylko kreślonej, ale realizowanej w niezliczonych spotkaniach, wystąpieniach, podróżach apostolskich, ba! w oficjalnym nauczaniu Kościoła.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 14 (600), 2 kwietnia 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 12 kwietnia 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz i publicystka, współautorka m.in. "Poradnika dla dziennikarzy i wydawców gazet lokalnych" oraz " Podstaw warsztatu dziennikarskiego", prowadzi zajęcia na Wydziale Dziennikarstwa UW, współtwórca i była, wieloletnia sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 stycznia

Wtorek, III Tydzień zwykły
Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 16,15-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter